KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

The Money Fight je historií, nyní čeká fanoušky „opravdový boxerský souboj“

Velká show, cirkus pro diváky, žádný opravdový box. Tak před časem označil zápas z minulého víkendu mezi Floydem Mayweatherem a Conorem McGregorem mistr světa ve střední váze v boxu Gennadij Golovkin. Jestli milovníci boxu chtějí vidět opravdový duel, mají podle něj sledovat jeho zápas se Saulem „Canelem“ Álvarezem z Mexika, který proběhne v sobotu 16. září v T-Mobile Areně v Las Vegas.

...

Bitva mezi Golovkinem a Álvarazem tak proběhne na stejném místě jako nedávný nejkomerčnější souboj v historii boxu. Duel mezi Kazachem a Mexičanem zatím není ze strany médií tak ostře sledovaný, mezi odbornou veřejností ale vzbuzuje stejné, ne-li větší emoce. Už jen z toho důvodu, že Golovkin i Alvárez patří k profesionálům ve stejném sportu a v současnosti se řadí mezi nejlepší.

Golovkin je pětatřicetiletý dosud neporažený boxer, jenž roku 2004 získal stříbro na olympiádě v Athénách. Vyhrál všech svých 37 profesionálních zápasů, 33 z nich knockoutem. Má přezdívku „Triple G - GGG“ podle počátečních písmen svých křestních jmen a příjmení - Gennadij Gennadijevič Golovkin.

Ani Álvarez ovšem není žádný nováček, který by měl být pro Golovkina snadným soustem. Z 51 profesionálních zápasů má na kontě pouhou jednu remízu a jednu prohru z roku 2013, kdy jej porazil již dobře známý Floyd Mayweather. Jinak tento Mexičan z ringu nikdy poražený neodcházel. Změní se to již za ani ne dva týdny?

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek