KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

The Money Fight: Mayweather uštědřil McGregorovi v 10. kole TKO

Souboj roku, souboj gigantů, nejkomerčnější souboj v historii boxu či souboj, který oba zápasníky zabezpečí do konce života. "The Money" Fight v Las Vegas je za námi a Floyd Mayweather Jr v 10. kole dokázal definitivně zastavit pro někoho až překvapivý tlak Conora McGregora, který navzdory pesimistickým očekáváním předvedl velmi energický výkon.

...

Mayweather se kvůli zápasu vrátil z téměř dvouletého zápasnického důchodu, aby se ve 40 letech mohl pokusit o 50. vítězství v řadě a získat další pás pro vítěze.

Zápas začal dle očekávání. Mayweather nikam nespěchal, zatímco McGregor se do prvních kol vrhl velmi energicky a podařilo se mu uštědřit neporaženému šampionovi několik velmi dobrých zásahů, díky kterým si z nich odnesl i bodové vítězství.

Mayweather byl z některých úderů viditelně překvapen. Jeho irský soupeř používal neotřelé úhly útoku (díky kterým si vysloužil i několik napomenutí od rozhodčího) a podařilo se mu několikrát dostat skrz Mayweatherovu pověstnou obranu. Ten však viditelně snášel i McGregorovy nejlepší pokusy bez větších potíží.


Foto: © Steve Marcus / Reuters

V 5. kole už bylo jasné, že ať se stane cokoliv, McGregor si získal respekt. Jeho rány sice začaly ztráce sílu a v pohybu byly znatelné náznaky únavy, ale stále dokázal držet krok, což bylo velmi působivé.

Zhruba od 7. kola se však začalo stále více ukazovat, že McGregor není boxer. Ir začal viditelně ztrácet momentum a uchylovat se k neboxerským krokům, které zná z MMA. Na jakýkoliv tlak se zmohl vždy jen na začátku kola, kdy se Mayweather stáhl do obrany a počkal si, až McGregor vyplýtvá nabranou energii z pauzy.

Jakmile McGregorovi došly síly, zkušenější Mayweather se probral a začal rozdávat rány. Konec 9. kola už McGregor jen odchodil, zatímco Mayweather mu uštědřil několik dobře mířených ran.


Čemu McGregor na konci 9. kola unikl, však přišlo vzápětí v v kole 10. Zjevně vyčerpaný Ir nedokázal tlaku Mayweathera vzdorovat a po několika tvrdých pravačkách na hlavu, po kterých se McGregorovi podlomily nohy a hledal oporu na lanech na okraji ringu, rozhodčí zápas v čase 1 minuta a 5 sekund do konce kola ukončil technickým knockoutem.

V době ukončení zápasu měla trojice rozhodčích napsaná bodová skóre 89-91, 89-82 a 87-83, všechny ve prospěch Mayweathera. McGregor po ukončení zápasu přišel za Mayweatherem a oba bojovníci si projevili respekt, při čemž McGregor svému soupeři vzrušeně líčil "Byl jsem pořád tam," čímž mu naznačoval své přesvědčení, že se v ringu rozhodně neztratil.

Kdo se v zápase rozhodně nenudil, byl rozhodčí Robert Byrd, který musel často přerušovat, zejména kvůli McGregorovi, který Mayweatherovi uštědřil několik úderů do zadní části hlavy, pod torso a ke konci zápasu jej několikrát chytl za krk.

Mayweather v pozápasovém rozhovoru řekl: "Je to těžký soupeř a myslím, že jsme fanouškům dali to, co chtěli vidět." Dodal, že měl ke svým fanouškům dluh za svůj nevýrazný výkon proti Manny Pacquiaovi z roku 2015, který chtěl splatit.

"Je mnohem lepší než jsem myslel...používal různé úhly. Ale byl jsem lepší...počkat si a sejmout ho později bylo naším plánem," pokračoval "Money" Mayweather.

Zároveň oznámil odchod do zápasnického důchodu, když prohlásil, že bez ohledu na to, kdo další jej vyzve a kolik stovek milionů dolarů by si ještě mohl vydělat, šlo o jeho úplně poslední zápas a se skóre 50-0 definitivně ukončí svou boxerskou kariéru.

"Pro svůj poslední tanec jsem si vybral toho správného tanečníka...toto byl můj poslední souboj," řekl Mayweather.

"Přišlo mi, že to bylo vyrovnané...když jsem unavený, začnu se trošku kroutit...[Floyd] byl mnohem vyrovnanější. To mu musíte přiznat...nevím, jestli budu boxovat znovu," řekl po zápase McGregor, který úspěšně Mayweathera zasáhl celkem 111krát ze svých 430 úderů (26 %), zatímco jeho soupeř jej zasáhl 170krát ze 320 úderů (53 %).

Na záznam celého zápasu se můžete podívat zde:

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek