KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Tohle je moje Amerika!“: Taoista vyfotil židovský pár sedící v metru vedle muslimské matky s dítětem

Jackie Summers se v metru ocitl v centru situace, která podle jeho názoru skvěle vystihuje duši Ameriky, a rozhodl se ji zvěčnit.

...

Přeplněné nedělní newyorské metro. Proč neuvolnit sedadlo páru cestujícímu společně? Jakmile ale Jackie vstal a ohlédl se, všiml si velmi unikátní situace, která se před ním právě odehrávala a která dle jeho mínění skvěle vystihovala diverzitu nejen New Yorku, ale i Ameriky jako celku.

Jackie sám je taoista a vyfotil přesně to, co před sebou viděl – ortodoxní židovský pár a židovskou matku krmící své dítě z láhve.

„Taoista (já) uvolní své sedadlo, aby si tam spolu mohl sednout chasidský (pobožní/ortodoxní židé; pozn. red.) pár. Posunou se trochu blíž k sobě, aby si vedle nich modla sednout muslimská matka a nakrmit své dítě, to vše během Velikonoční neděle,“ napsal pod sdílenou fotografii Summers na svůj Facebook a dodal: „Tohle je moje Amerika: lidé, kteří nechávají lidi, aby byli lidmi“.

Navzdory nenávisti, která v některých částech světa zuří mezi židy a muslimy či mezi křesťany a muslimy, se celá situace podle p. Summerse odehrála zcela přirozeně. Pro Independent řekl: „Nijak jsem nepřemýšlel o uvolnění mého sedadla; pár nijak nepřemýšlel o tom, aby udělali místo pro matku s dítětem.“

„Žijeme v době, kdy se rasa, sexualita a náboženství staly předmětem rozvratu…Ale měli bychom se přece obávat mnohem důležitějších věcí než toho, jakou barvu pleti někdo má, nebo jakým způsobem uctívá Boha.“

Příspěvek se na Facebooku dočkal řady pozitivních reakcí. „Tohle dnes dělá Ameriku skvělou. Díky za posílení mé víry v lidskost,“ napsala v komentáři Lisa Smith Zwart.

Summers napsal: „Pointou je: tohle není muslimský národ, židovský národ, nebo křesťanský národ. Tohle je Amerika. Lidé mohou a měli by uctívat tak, jak chtějí a starat se v první řadě o své.“


Autor: ToD

Zdroj: Independent

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek