KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Transsexuální vzpěračka vyhrála s přehledem závody v ženské kategorii

39letá transsexuální vzpěračka Laurel Hubbardová, která byla ještě do nedávna mužem, nedala při mezinárodních závodech v Austrálii svým soupeřkám žádnou šanci.

...

Hubbardová, která reprezentuje Nový Zéland, zvítězila v kategorii nad 90 kg, při čemž hned čtyřikrát překonala stávající rekord. Svým výkonem 268 kg překonala stříbrnou medailistku a biologickou ženu Luniarru Sipaiaovou o celých 19 kg.

Hubbardová se mezi světovou vzpěračskou špičku zařadila teprve minulý rok poté, co podstoupila pohlavní přeměnu. Do té doby závodila pouze na národní úrovni jako Gavin Hubbard, tedy pod svým rodným mužským jménem. Poté, co změnila pohlaví, dosahuje ve sportovním světě v ženských kategorií mnohem větších úspěchů.


Laurel Hubbardová v akci; foto: Radio Sport

Předseda novozélandského olympijského výboru pro vzpírání Garry Marshall pro Herald řekl, že výběr Hubbardové vyvolal stížnosti z řad vzpěraček, nicméně stanovisko výboru je jednoduché.

„Musíme se řídit politikou Mezinárodního olympijského výboru a Mezinárodní vzpěračské federace. Tato politika žádným způsobem neuznává jinou pohlavní identitu sportovce, než mužskou a ženskou; nejsou popsány jako transsexuální,“ řekl Marshall.

Reakce na dominantní vítězství vzpěračky, která není biologickou ženou, na sebe na sociálních sítích nenechaly dlouho čekat:


Cowboy Shane: „Pokud je ten muž na obrázku jakkoliv blízko ženě, je tomu tak proto, že si někdo zakouřil obrovské množství cracku.“


Dana Jean: „Můžu si jenom představovat, co se nyní začne dít v krasobruslení.“


Casey Muldoon: „Chlap vyhrál v roce 2015 cenu Glamour pro Ženu roku. Co se tady snažíte naznačit? Že muži jsou lepší ženy než opravdové ženy?“


MM: „Instantní olympijská šampiónka, stačí jenom přidat prsa!“


Adorable Deplorable: „Tímhle tempem budou brzy všechny zlaté medailistky na olympiádě transsexuálové.“

Kieran: „Nebojte se, feministky budou vinit Rusko.“


David Yems: „Chce to koule přihlásit se do takové soutěže.“


Autor: VoZ

Zdroj: Milo

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek