KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Trump je novým Kennedym, sjednotí zemi,“ tvrdí Bill Gates po společném rozhovoru

Spoluzakladatel společnosti Microsoft a úspěšný podnikatel Bill Gates naznačil, že by Donald Trump mohl být pro Spojené státy novým J.F. Kennedym. Podle Gatese by nově zvolený prezident USA mohl díky inovacím sjednotit zemi podobně, jako to udělal právě Kennedy, „když hovořil o vesmírných misích“.

...

Inovace byly hlavním tématem rozhovoru mezi oběma úspěšnými podnikateli

„Měl jsem možnost hovořit s Trumpem o možných inovacích,“ uvedl Gates poté, co s novým prezidentem hovořil po telefonu. „Mluvil o mnoha záležitostech, které by se podle něj daly značně vylepšit, a to jak v oblasti vzdělávání, tak v oblasti všeobecného zdraví,“ dodal počítačový magnát.

„Pozitivním příslibem je, že se tato nová politická energie pokusí skrze administrativu uspořádat chaotické záležitosti, zbavit se regulačních překážek a vést Ameriku k lepším zítřkům díky inovacím,“ podotkl Gates. Podle Gatese je zcela logické, že právě inovace, nikoliv politika, byly hlavním bodem rozhovoru mezi oběma miliardáři.


Gates během návštěvy v Trump Tower

Trump pozval Gatese i na osobní návštěvu

Vzájemný rozhovor byl natolik podnětný, že se jej oba podnikatelé rozhodli zopakovat naživo. Ve středu kolem poledne proto pozval Trump Gatese do své Trump Tower na Manhattanu. Gates poté poskytl krátký rozhovor novinářům, když Trumpův domov opouštěl. „Byl to dobře strávený čas,“ řekl Gates při odchodu.

„Vedli jsme rozhovor o inovacích, které by mohly být nápomocné ve zdravotnictví a ve školství, o dopadu zahraniční pomoci a o síle těchto inovací,“ řekl Gates novinářům.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: Flickr

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek