KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Trump již udělal k omezení masové migrace více než EU za celou svou existenci,“ tvrdí Wilders

Podle krajně pravicového nizozemského vůdce Strany pro svobodu Geerta Wilderse dosáhl Donald Trump během pouhých dvou týdnů v úřadu daleko většího pokroku v omezení masové migrace, než co stihly vlády členských států EU od svého jmenování. „Je tady politika, který nejenže drží své slovo a dodržel své sliby z předvolební kampaně, ale během pouhých dvou týdnů udělal pro omezení masové migrace daleko více než všechny evropské vlády za celou dobu své existence,“ uvedl Wilders.

...

Evropští lídři by měli podle Wilderse Trumpovu politiku následovat

Vůdce pravicové Stany pro svobodu (PVV) tak reagoval na Trumpův kontroverzní zákaz cestování do USA pro lidi ze sedmi převážně muslimských zemí, což vyvolalo nejen v USA ostré debaty i protesty. Wilders, který má rovněž odmítavý postoj k migrační politice „otevřených dveří“, uvedl, že je „mile překvapen“ takovými politiky, jako je Trump.

„V Holandsku, v Evropě i ve zbytku západního světa existuje mnoho politiků, kteří nejsou schopni se s masovou imigrací vypořádat,“ uvedl pravicový politik. Wilders je přesvědčen o tom, že pokud by evropští lídři následovali Trumpovu politiku, zabránilo by se tím všem teroristickým útokům, k nimž v Evropě v poslední době došlo.

„Jsem si jistý, že pokud bychom měli v Nizozemsku i v dalších zemích Evropy tento typ politiky, pak bychom byli ušetřeni zmatku, terorismu a smrti mnoha nevinných lidí,“ podotkl Wilders, který zároveň vyjádřil naději, že v Evropě brzy přijdou k moci ti, kteří Trumpův pohled na věc rovněž sdílejí.

Politická mapa Evropy se v souvislosti s migrační krizí značně mění

Strana pro svobodu se jasně vymezila proti integraci přistěhovalců do nizozemské společnosti a zároveň volá po vystoupení Nizozemska z Evropské unie. Stranu založil Wilders v roce 2006 a na začátku byl jejím jediným členem. V roce 2014 však skončila tato strana v parlamentních volbách na 3. místě.

Evropa zaznamenala v souvislosti s migrační krizí významný posun k pravicovým stranám. Na základě preferencí se očekává, že během nadcházejících voleb v Německu, Francii a dalších zemích se politická mapa Evropy bude významně měnit.


Autor: ElS

Zdroj: Fox News

Foto: Geert Wilders © Laszlo Balogh / Reuters

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek