Prezident odmítl na otázky reportérů CNN a BuzzFeed odpovědět

Výraz „fake news“ (falešné zprávy) použil nově zvolený prezident během konference hned několikrát, stejně tak jeho tiskový tajemník Sean Spicer a viceprezident Mike Pence.

Když chtěl během konference položit otázku korespondent CNN Jim Acosta, Trump mu odmítl odpovědět: „Vy ne, vaše organizace je hrozná. Nebudu na vaše otázky odpovídat, vydáváte falešné zprávy!“

Když se chtěl zeptat zástupce BuzzFeed, nově zvolený prezident odpověděl podobně: „Vy všichni vydáváte falešné zprávy. Nic z toho, co píšete, se nestalo. Stojí za tím naši oponenti, ale to vy víte.“

Vztah Trumpa s médii je na bodu mrazu

Trump rovněž označil BuzzFeed za „naprostý odpad“ a řekl, že za publikování nepotvrzených zpráv ponese tento zpravodajský server následky.

Trump měl odjakživa s medii nepříliš pozitivní vztah. Ovšem včerejší tisková konference propast mezi prezidentem a médii ještě prohloubila.

Dokonce i onen výraz „fake news“ získal nový rozměr. Když jej proti médiím využil samotný prezident, který se tak chce vyhnout kritice, jeho rétorická síla roste a každá jeho definice získává na váze.

 

Autor: ElS

Zdroj: The Verge

Foto: Spencer Platt