KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Trump označil CNN za „falešné zpravodajství“ a BuzzFeed za „odpad“

Nově zvolený prezident USA Donald Trump včera upořádal svou vůbec první tiskovou konferenci. Setkání s novináři využil k tomu, aby se pokusil zpochybnit tvrzení CNN, že už několik let podporuje ruskou vládu. Trump označil zpravodajství CNN za „falešné“, pustil se i do zpravodajského serveru BuzzFeed, který zveřejnil neověřenou, a jak se rychle ukázalo i nepravdivou, zprávu, podle které Rusko vlastní kompromitující video Trumpa s prostitutkami.

...

Prezident odmítl na otázky reportérů CNN a BuzzFeed odpovědět

Výraz „fake news“ (falešné zprávy) použil nově zvolený prezident během konference hned několikrát, stejně tak jeho tiskový tajemník Sean Spicer a viceprezident Mike Pence.

Když chtěl během konference položit otázku korespondent CNN Jim Acosta, Trump mu odmítl odpovědět: „Vy ne, vaše organizace je hrozná. Nebudu na vaše otázky odpovídat, vydáváte falešné zprávy!“

Když se chtěl zeptat zástupce BuzzFeed, nově zvolený prezident odpověděl podobně: „Vy všichni vydáváte falešné zprávy. Nic z toho, co píšete, se nestalo. Stojí za tím naši oponenti, ale to vy víte.“

Vztah Trumpa s médii je na bodu mrazu

Trump rovněž označil BuzzFeed za „naprostý odpad“ a řekl, že za publikování nepotvrzených zpráv ponese tento zpravodajský server následky.

Trump měl odjakživa s medii nepříliš pozitivní vztah. Ovšem včerejší tisková konference propast mezi prezidentem a médii ještě prohloubila.

Dokonce i onen výraz „fake news“ získal nový rozměr. Když jej proti médiím využil samotný prezident, který se tak chce vyhnout kritice, jeho rétorická síla roste a každá jeho definice získává na váze.

 

Autor: ElS

Zdroj: The Verge

Foto: Spencer Platt

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek