„Tento nesmysl týkající se spojení s Ruskem je spíš pokus o zakrytí množství chyb, které se vyskytly v prohrané kampani Hillary Clintonové,“ napsal Trump na svém Twitteru.

Prezident dále znovu zdůraznil svou kritiku údajných informátorů v americké zpravodajské komunitě, kteří měli médiím poskytnout utajované informace.

Pochválil naopak sloupkaře z Bloomberg View Eliho Lakea za jeho názory na roli zpravodajské komunity v současné americké politice s jasným odkazem na jeho příspěvek ohledně rezignace Michaela Flynna, ve kterém napsal, že „v normálních časech“ by úniky tajných informací ohledně komunikací nejvyšších amerických představitelů do médií „znepokojily lidi, kteří se obávají tichého nástupu autoritářství“.

Výroky přišly jako reakce na zprávy deníku New York Times a televize CNN, které byly podložené "anonymními zdroji" a tvrdily, že několik Trumpových spolupracovníků bylo během prezidentské kampaně pravidelně v kontaktu s ruskou zpravodajskou službou a dalšími ruskými představiteli.

Kreml tento příběh označil za „směšný“ a postrádající ověřitelná fakta.

„Tyto zprávy nejsou založené na konkrétních faktech,“ řekl ve středu mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov a dodal: „V příběhu se nachází pět odlišných zdrojů a ani u jednoho z nich není uvedeno jméno. Takže vidíte, že jsme svědky pokusů o opravdu absurdní příběhy.“


Autor: VoZ

Zdroj: Twitter

Foto: © Carlos Barria / Reuters