KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Trump slíbil Norsku stíhačky, které existují jen ve videohře Call of Duty

Americký prezident Donald Trump za sebou nemá nejlepší týden. Nejdříve se ostře vyjádřil proti přistěhovalcům z chudých částí světa, za což sklidil zaslouženou kritiku. Poté Norsku slíbil dodávky stíhacích letounů F-52, které však ve skutečnosti neexistují.

...

„V listopadu jsme začali s dodávkami stíhaček F-52 a F-35,“ řekl Trump s dodatkem, že zásobování novými letouny probíhá rychleji, než očekával původní harmonogram.

Stíhačky z akční videohry

Má to však jeden háček. Ukázalo se, že Trump zřejmě pomíchal názvy letounů, neboť F-52 ve skutečnosti neexistují. Respektive objevují se jen ve videohře Call of Duty: Advanced Warfare.

Zbrojovka Lockheed Martin na dotaz deníku The Washington Post neexistenci F-52 potvrdila s tím, že žádný takový letecký program výroby nemá. Bílý dům se odmítl k celé záležitosti vyjádřit.

Zatímco server The Verge spekuluje, že se Trump nechal ovlivnit populární videohrou, když označení stroje popletl, The Washington Post se domnívá, že je důvod chybného označení jednodušší. Norsko si od USA mělo objednat 52 kusů stíhacích letounů, je tak možné, že prezident pouze zaměnil počty s označením bojových strojů.


Nezodpovědný státník

Ostatně Trump v minulosti silně kritizoval násilné videohry. Prezidentovo vyjadřování v průběhu týdne však opět přililo olej do ohně kritikům, kteří amerického státníka považují za nezodpovědnou hlavu státu.

Trumpovy přehmaty navíc přichází jen krátce poté, co ho nová kniha Fire and Fury: Inside the Trump White House novináře Michaela Wolffa označila za přerostlé dítě, které často nepoznává nejbližší kolegy a které se po nocích místo státních věcí věnuje televizi a hamburgerům.

Na druhou stranu média zaujala i norská premiérka Erna Solbergová, která si před setkáním s Trumpem krátila dlouhou chvíli hraním mobilní hry Pokémon Go. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek