KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Trump Tower v plamenech: Manhattanský mrakodrap zmizel v kouři poté, co na střeše vypukl požár

Záchranné složky musely dnes ráno po sedmé hodině místního času vyjet k požáru, který vznikl na střeše proslulé manhattanské Trump Tower. Z budovy stoupaly obrovské oblaky hustého kouře, které téměř zastínily celou budovu. Požár se podařilo uhasit během hodiny.

...

Mrakodrap je sídlem kanceláří Trumpových potomků

Požár byl podle prvních informací způsoben elektrickou skříňkou v systému HVAC na střeše mrakodrapu. Na místo se ihned dostavili hasiči, kterým se podařilo dostat plameny pod kontrolu kolem osmé hodiny ranní.


Sídlo, které patří současnému prezidentovi Spojených států amerických Donaldu Trumpovi, je rovněž sídlem kanceláří jeho synů Erica a Donalda, stejně tak jako jeho dcery Ivanky. Trumpův byt se nachází ve třech vrchních patrech budovy. Od svého nástupu do úřadu však prezident žije ve Washingtonu DC.


První dáma Melanie Trumpová zde ještě několik měsíců po nástupu svého manžela do funkce žila se svým synem Barronem, poté se ale také odstěhovala do Bílého domu.

Z Trump Tower nebyl nikdo evakuován

Z budovy nebyl během požáru nikdo evakuován, pouze jeden z techniků musel být z budovy vynesen na nosítkách. V mrakodrapu se krom bytu a kanceláří rodiny Trumpových nachází několik dalších soukromých rezidencí i obchodních kanceláří. Vchod do budovy je pak zpřístupněn veřejnosti.

Požár přišel jen pár dní poté, co oheň vypukl i v domě Billa a Hillary Clintonových v Chappaqua, pouhých 40 kilometrů severně od Manhattanu. Bylo zjištěno, že požár způsobil zkrat ventilátoru v koupelně. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek