KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Trump tvrdí, že zachránil pozdrav „Veselé Vánoce“, i když jej každoročně používal i Obama

Americký prezident Donald Trump během Štědrého dne na svém Twitteru zopakoval své tvrzení, že je zodpovědný za návrat lidí, kteří si navzájem přejí „Veselé Vánoce“ (Merry Christmas). Trump dlouhodobě bojuje proti frázi „Šťastné svátky“ (Happy Holidays), který považuje za příliš politicky korektní.

...

Televizní stanice MSNBC vytvořila videoklip s Barackem  Obamou opakujícím frázi „Veselé Vánoce“

Vůdce USA je přesvědčen o tom, že bylo lidem „zakázáno“ používat tradiční vánoční pozdrav, a to i přes to, že jej jeho předchůdce Barack Obama používal zcela běžně. Pozdě večer na Štědrý den Trump napsal na svůj Twitter: „Lidé jsou hrdí na to, že si mohou znovu přát Veselé Vánoce. Jsem hrdý na to, že jsem vedl kampaň proti útoku na tuto drahocennou a krásnou frázi. Veselé Vánoce!!!“

„Veselé Vánoce i vám, pane! Avšak s úctou a respektem, ale nikdy jsme to nepřestali říkat,“ uvedl jeden z uživatelů sociální sítě Daniel P. Redman, zatímco ostatní začali sdílet video s prezidentem Obamou opakovaně používajícím tuto frázi, které vytvořila televizní stanice MSNBC.

I když Trump nemá rád pozdrav „Šťastné svátky“, používá jej i jeho dcera Ivanka

Videoklip je složený z několika úryvků Obamových proslovů, v nichž bývalý prezident opakovaně říká jedno a totéž: „Merry Christmas“.  Trump je však stále odhodlán ukončit „válku o Vánoce“ s tím, že před několika dny uvedl: „Nyní můžeme opět říkat Veselé Vánoce.“

Pozdrav „Happy Holidays“ je podle Trumpa i jeho příznivců zaměřen i na nekřesťanské svátky a oslavy, které se konají ve stejnou dobu, což je dle prezidenta neuctivé ke křesťanské populaci. Trump už během své kampaně uvedl, že Američané budou říkat „Veselé Vánoce v každém obchodě“, jakmile se on sám dostane do Bílého domu.


Avšak navzdory prezidentově opovržení výrazem „Šťastné svátky“ se tento pozdrav objevil na vánočních přáních v rámci jeho podnikatelských aktivit, stejně jako ve vánočním přání jeho dcery Ivanky.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek