Herečce se nelíbilo Trumpovo zesměšnění tělesně postiženého reportéra

Ve výbušném šestiminutovém projevu se během nedělního gala večera oceňovaná hollywoodská herečka Meryl Streepová ostře pustila do Donalda Trumpa hlavně kvůli jeho zesměšnění tělesně postiženého reportéra Serge Kovaleskiho.


Serg Kovaleski. Foto: Daily Mail

„Moment, kdy hlava našeho státu napodobuje postiženého reportéra, tedy někoho, kdo se mu nemůže rovnat, co se týče výsadního postavení, moci ani schopností bránit se. Zlomilo mi to srdce a stále to nemohu dostat z hlavy, protože to nebyl film, ale reálný život,“ uvedla herečka.

„Něco takového dává ostatním najevo, že mohou dělat totéž, když to dělá i prezident,“ řekla Streepová před zaplněným sálem. „Neúcta plodí neúctu, násilí podněcuje násilí. Pokud mocní využívají své pozice k šikaně ostatních, pak jsme ztraceni,“ dodala hollywoodská hvězda.

Trump předvádí postiženého novináře během své kampaně

Trump označil Streepovou za „poskoka Clintonové“

Trump reagoval na kritiku hned v pondělí na svém Twitteru: „Meryl Steepová, jedna z nejpřeceňovanějších hereček Hollywoodu, mě vůbec nezná, ale přesto mě na Zlatých glóbech slovně napadla.“ Podle Trumpa jedna z „nejpřeceňovanějších“ hereček je považována za jednu z nejlepších hereček světa, což dokazuje i jejích rekordních 19 nominací na Oscara a 30 Zlatých glóbů.


Meryl Streepová během předávání Zlatých glóbů. Foto: NBC

Ovšem Trump se nepustil jen do její herecké kariéry, ale také do jejích politických preferencí, když herečku označil za „milovnici a poskoka Hillary Clintonové“. Streepová byla jedním z nejhlasitějších zastánců demokratické kandidátky v průběhu její kampaně, dobré vztahy ji pojí i s odstupujícím prezidentem Barackem Obamou.


Trump se rovněž ohradil vůči nařčení z toho, že během své kampaně zesměšnil novináře Serge Kovaleskiho, který trpí vrozenou kloubní ztuhlostí. „Říkám to už po sté. Nikdy jsem se tomuto reportérovi neposmíval (a nikdy bych to ani neudělal), ale jednoduše jsem naznačil, jak se pokouší popřít to, že totálně změnil 16 let starý příběh, který napsal, abych v něm vypadal špatně,“ uvedl prezident.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: REUTERS/Mike Segar