KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Trumpa během týdne opustili dva poradci kvůli nařčení z domácího násilí

Autor Trumpových proslovů David Sorensen je po Robu Porterovi druhým zaměstnancem Bílého domu, který byl nucen rezignovat kvůli útokům na vlastní manželku.

...

Sorensena z nevhodného a násilného chování obvinila jeho bývalá manželka Jessica Corbett. Podle ní má být Sorensen emocionálně nestabilní a kromě verbální agrese ženě přejel nohu autem, hodil ji proti zdi a típal o její ruku cigaretu.

Sorensen v oficiálním prohlášení nařčení z podobných činů popřel, když tvrdí, že „nikdy nespáchal jakékoli násilí vůči žádné ženě.“ Místo toho tvrdí, že on sám byl obětí domácího násilí. Na otázku, proč Sorensen nepodal trestní oznámení a místo toho rezignoval na svou funkci v Bílém domě odpověděl, že nechtěl, aby se z celou záležitostí musel vypořádávat právě Bílý dům.


Trumpův poradce David Sorensen měl o vlastní ženu típat cigaretu.

Spoluautor Trumpových proslovů Sorensen je druhým mužem v tomto týdnu, který byl nucen odstoupit. Z Bílého domu rovněž odešel člen prezidentské administrativy Rob Porter, kterého z napadení obvinily hned dvě jeho bývalé manželky. Jedna měla mít od Portera způsobený monokl, druhá proti bývalému muži podala žádost o soudní zákaz přiblížení se. Porter jakákoli obvinění odmítá.

Prezident Trump se na konto obvinění vyjádřil, že o nich doposud vůbec nevěděl a je jimi zaskočený. Popřál však Porterovi hodně štěstí a dodal, že chápe jeho těžkou situaci. Za tuto reakci si Trump vysloužil kritiku bývalého viceprezidenta Joe Bidena, který Trumpa nařknul z toho, že celou záležitost zlehčuje. „Jako byste řekli, že venku běhá vrah se sekyrou, ale je to skvělý malíř,“ komentoval Trumpovo počínání Biden.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek