KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Trumpův viceprezident opustil zápas amerického fotbalu poté, co si hráči protestně klekli

Spor mezi sportovci a americkou vládní administrativou v otázce protestů proti rasové diskriminaci a policejnímu násilí má další dějství. Jeho hlavním aktérem je tentokrát americký viceprezident Mike Pence, který v neděli demonstrativně odešel ze zápasu mezi týmy Indianapolis Colts a San Francisco 49ers potom, co několik hráčů odmítlo stát při americké hymně. Donald Trump Pencův čin uvítal.

...

Rodák z Indiany a příznivec Colts Pence se po opuštění stadionu nechal slyšet, že nechtěl být přítomen na akci, na které je „projevována neúcta k našim vojákům, vlajce a národní hymně“.

Viceprezident se podle předzápasových tweetů na hru ve svém domácím státě těšil a byť se v kuloárech objevovaly spekulace, že by mohl Pence chtít hru předčasně opustit, do poslední chvíle o tom všechny jeho informační kanály mlčely.

Pence se na zápase skutečně objevil, ale pouhé minuty po jeho odchodu už Trump na svém Twitteru oznamoval, že to byl jeho nápad, aby viceprezident hru opustil. Začínají tak vyvstávat otázky, jakou celé toto dle všeho připravené gesto mělo cenu či např. kolik stála Penceova cesta na zápas americké daňové poplatníky.

Duel mezi sportem a vládou

Klekání od hráčů na začátcích zápasů amerického fotbalu se stalo formou protestu proti rasové diskriminaci. Prezident Trump tyto projevy ostře odmítá, hráče kritizuje a tlačí na majitele klubů, aby takové sportovce z týmů vyhodili. Hráče amerického fotbalu oproti tomu zase veřejně podporují jiní sportovci, kteří takovou formou nesouhlasu schvalují

Samotní Američané jsou v názoru na kontroverzní klekání nejednotní. Část říká, že je to opravdu nerespektování národního symbolu a hrdosti, část nesouhlasí především s Trumpovým apelem na vyhazov hráčů a dle nich zbytečným rozdmýcháváním kontroverze.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek