KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Tunely, zbraně a opuštěné tanky: V Dajr az-Zaur bylo odhaleno tajemství pevnosti ISIS

Syrským vojenským jednotkám se podařilo převzít kontrolu nad opevněnou pevností poblíž města Dajr az-Zaur za podpory ruských jednotek. V místech, kde se teroristé ukrývali, bylo nalezeno mnoho zbraní, výbušnin i poškozených obrněných vozidel. 

...

Teroristé se zřejmě připravovali na dlouhodobou obranu svých pozic

Když syrští vojáci vyčistili oblast od islamistických militantů, objevili masivní síť podzemních tunelů používaných teroristy k zásobování zbraněmi a municí, ale i jako obytné prostory. Teroristé, kteří odsud uprchli, na místě krom zbraní zanechali také velké zásoby potravin a léků, což naznačuje, že se připravovali na dlouhodobou obranu svých pozic.

Během nájezdu našly syrské jednotky důkazy o tom, že mnozí militanti žijící v této oblasti pocházeli z Ruska a bývalých sovětských republik. Více než 200 militantů bylo údajně zabito poté, co zdejší pevnost zasáhly ruské rakety dne 5. září a pomohly tak syrským vojskům v dobytí pevnosti. Zničeno bylo i vojenské zařízení včetně 12 obrněných vozidel a tří skladů munice.


Pevnost byla obléhána po dobu tří let

Během útoku byla zničena i opravna automobilů, kterou džihádisté používali k montování protiletadlových zbraní. Teroristická základna byla podle všeho silně opevněná, aby tak byla schopna odolat útokům ze všech stran.

Stopy, které po sobě teroristé zanechali, poukazovaly na to, jak asi v podzemních prostorech žili. Na zemi byly pohozené zbraně, náboženské knihy, nábytek, ze stropu visely žárovky a bylo vidět, že zde islamisté trávili hodně času.

Město Dajr az-Zaur bylo obýváno teroristy z Islámského státu po dobu tří let, útok syrské armády však teroristům neumožnil se přeskupit a tak bylo v rámci znovuzískání pevnosti dosaženo rychlého pokroku.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek