KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Tunisko zahájilo výstavbu zdi na hranici s Libyí

Tunisko začalo stavět zeď podél své hranice se sousední Libyí. Je to reakce na útok, ke kterému došlo v letovisku Súsa. V úterý o tom informoval předseda vlády Habib Essid.
...

Zeď bude postavena ještě letos

Premiér poskytl interview tuniské státní televizi a oznámil v něm, že výstavba zdi by měla zabránit pronikání teroristů ze skupiny Islámský stát (IS) do země. Ti ovládají několik oblastí v sousední Libyi. „Zahájili jsme výstavbu zdi a kopání příkopu po celé délce naší hranice s Libyí. Délka zdi bude 168 kilometrů a její stavba bude dokončena ještě v letošním roce,“ řekl předseda vlády.

V letovisku El Kantaoui nedaleko města Súsa byl 26. června spáchán největší teroristický útok v historii Tuniska. Místní student zde u hotelu Imperial zastřelil 40 lidí a následně byl zabit policií. Tuniský prezident Bádží Káid as-Sabsí v souvislosti s tímto teroristickým útokem vyhlásil 4. července výjimečný stav.

Rozkol v Libyi

Od svržení a zabití libyjského diktátora Muammara Kaddáfího během ozbrojeného konfliktu v roce 2011 tato země prochází vleklou krizí. V důsledku vzájemných rozporů došlo v Libyi k dvojvládí: na jedné straně je zastoupení zvolené ve všeobecných parlamentních volbách, které sídlí ve městě Tubruk na východě země a premiérem je Abdulláh al-Thání. Na druhé straně chce zemi vládnout proislámský Všeobecný národní kongres zasedající v Tripolisu, který si zvolil islamistického předsedu vlády Omara al-Hasího. Navíc řada oblastí v zemi včetně města Syrta je pod kontrolou bojovníků ze skupiny Islámský stát.

Zdroj: Novosti

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek