KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Turistka si ve veganské restauraci objednala jídlo za 230 Kč, dostala talíř s nakrájenými rajčaty a cibulí

Dnešní doba přímo vybízí k tomu, aby byl člověk veganem. Díky rozsáhlému výběru jídel v restauracích a oblibě hipsterů se může jednat o velmi chutný a zároveň módně etický styl života.

...

Nicméně v některých případech to nemusí úplně platit. Své o tom ví mladá turistka, která na své dovolené ve Španělsku obdržela veganské jídlo, které nebylo zcela dle jejích představ.

19letá Georgina Jarvisová z Leedsu si užívala rodinné dovolené ve městě Fuengirola v provincii Málaga, která v jedné z místních restaurací zažila rozčarování.

Při návštěvě restaurace, která o sobě tvrdí, že zajišťuje veganské večeře, si objednala jednu z nabízených veganských pizz. Nicméně když se ukázalo, že daná pizza obsahuje vejce, nabídl kuchař připravení druhého nejlepšího pokrmu.

Když však Jarvisová jídlo obdržela, nešlo o nic víc než nakrájená rajčata s cibulí.


Celý tento komický moment a reakci Jarvisové zachytila její 17letá sestra Gabbie, která snímek krátce poté zveřejnila na Twitteru se slovy: „Vyšly jsme si na čaj a v restauraci tvrdili, že vaří pro vegany, toto je veganské jídlo mé sestry. Kdybyste se náhodou ptali, tak myslím, že to stálo 6-9 €.“

Její příspěvek brzy získal ohromujících více než 15 000 sdílení, 59 000 označení „to se mi líbí“ a zhruba 1000 vtipných komentářů.

Pro DailyMail Jarvisová řekla: „Jídlo bylo v porovnání s možnostmi v Anglii zklamáním, ale byla jsem velmi šťastná, že se mi snažili vyhovět. Veganství je dle mého názoru nejrozumnější volbou pro blaho zvířat, pro životní prostředí a pro vaše zdraví.“


„Díky veganství jsem se stala soucitnějším člověkem a nabádám lidi k tomu, aby zvážili alespoň omezení masa, možná si alespoň párkrát za týden uvařit vegetariánské jídlo.“

„Zveřejněný tweet možná způsobí, že se veganství bude jevit jako nepřístupné, nicméně ve skutečnosti zpravidla nemám žádný problém s jídlem v restauracích a mám naopak mnoho možností výběru,“ dodala Jarvisová.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek