Hádku odstartovaly sedící muslimky

Video pochází už z roku 2014, na sociálních sítích se ale objevilo až nyní. Vše začalo tím, když si jedna z dívek všimla, že ji muslimské ženy sledují a něco si mumlají. Na to konto se jich zeptala, proč ji sledují a ony odpověděly, že se mohou dívat, na koho chtějí. Obě strany se poté začaly dohadovat, ani jedna dvojice žen nechtěla ustoupit.

Ženy si následně v metru začaly vzájemně nadávat, ze strany zahalených muslimek padala slova jako „ty bílá špíno“ nebo „ty bílá k…o“. Jedna z bílých dívek na to konto oponuje, aby se zahalená žena nechovala rasisticky a nenazývala ji takovými slovy. „Ona tu sedí v šátku a chová se takhle rasisticky?“ řekla dívka.

ČTĚTE: V Německu rostou protimuslimské nálady, členové AfD se sejdou v „Hitlerově“ pivnici

Incidentu přihlíželi šokovaní cestující

Ženy si vyměnily záplavu rasistických označení, došlo i na obvinění z islamofobie. Konflikt se vyhrotil až do té míry, že dívka, které muslimky nadávaly, začala vyhrožovat, že je vyhodí z vlaku a že „jim ukáže“. 

Raději však odešla, protože chtěla dalšího konfliktu uchránit svou těhotnou kamarádku. Šokující hádku nevěřícně sledovali ostatní cestující, na záznamu je slyšet, jak si mezi sebou šeptají: „ach bože“. 


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: YouTube