KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

U pobřeží Kolumbie nalezena Escobarova drogová ponorka, která by mohla vést k objevení miliard

Bývalí agenti CIA, kteří se ponořili do vod poblíž kolumbijského pobřeží, údajně nalezli jednu z pašeráckých ponorek drogového bosse Pabla Escobara. Escobar používal ponorky k přepravě kokainu z Kolumbie do Portorika, odkud byl kokain přepravován na americkou pevninu. Potápěči se nyní snaží nalézt stopy, které by je mohly přivést k chybějícím 70 miliardám dolarů získaných obchodováním s drogami.  

...

Escobar byl v 80. letech zodpovědný za většinu kokainu dováženého na území USA

Pokud jsou zvěsti o nalezené ponorce pravdivé, mohlo by plavidlo obsahovat stopy, které by mohly odhalit místo Escobarových skrýší se jměním v hodnotě 70 miliard dolarů (1,5 bilionu Kč). Potápěči, kteří dříve pracovali pro americkou bezpečnostní agenturu CIA, nyní prozkoumávají neznámé místo u pobřeží Kolumbie.


Štáb televizního kanálu Discovery byl u toho a pořídil záběry bývalých agentů, kteří pátrají po tajemném bohatství drogového bosse. Ve videozáznamu z pátrání umístěném na YouTube figurují dva bývalí agenti CIA - Doug Laux a Ben Smith. Při svém pátrání pod vodou však nenašli nic cenného. Podvodní kamery zachytily okamžiky, jak oba potápěči zkoumají mořské dno a nacházejí truhlu, ovšem bez stop po hotovosti.

Pátrací skupina však doufá, že by se vrak ponorky mohl díky pohybům na mořském dně posunout a jeho zbytky by mohly být v blízkém okolí prvních nálezů. Pablo Escobar je jedním z nejznámějších světových drogových bossů, v 80. letech stál za 80 % veškerého kokainu spotřebovaného v USA. Escobar začal svou zločineckou kariéru už jako teenager a postupně se vypracoval až na vůdce Medelínského kartelu.


Escobarovo jmění je ukryto na mnoha lokacích, které však nejsou do dnešních dní známy

V mládí začínal tento drogový boss jako prodejce kontrabandových cigaret a v ulicích Medellínu kradl automobily. V sedmdesátých letech přešel k obchodování s kokainem a stal se natolik úspěšným, že vlastnil 15 letadel a 6 helikoptér, jejichž prostřednictvím pašoval drogy do USA.


Pablo Escobar

Do poloviny osmdesátých let Escobarovi jeho kartel vynášel týdně až 420 milionů dolarů (8,5 miliardy Kč), což je téměř 22 miliard dolarů ročně (450 miliard Kč). Většina financí byla uchovávána v hotovosti na různých lokacích a Escobar musel údajně uchovávat své peníze v ruličkách upevněných gumičkami, aby měl ve svých financích pořádek.

V roce 1989 jej časopis Forbes označil za sedmého nejbohatšího muže světa, Escobar byl rovněž označován za novodobého Robina Hooda, protože mnoho peněz ze svého jmění věnoval chudým Kolumbijcům a rovněž stavěl byty pro bezdomovce.

Escobar byl zastřelen v prosinci roku 1993, když se snažil uniknout spolu se svým osobním strážcem Alvarem de Jesusem Agudelem, který byl také zastřelen. Někteří lidé však tvrdí, že ve skutečnosti spáchal tento drogový boss sebevraždu poté, co ukryl většinu svého jmění na neznámá místa, která nebyla ve většině případů nikdy nalezena.


V roce 2009 bylo objeveno 8 milionů dolarů (160 milionů Kč) v ukrytém komplexu postaveném v džungli, kde bývala továrna na výrobu kokainu. Poklad by mohl být ukrytý i v Escobarově domě v Miami, který v roce 2014 koupil majitel restaurace Christian de Berdouare za 10 milionů dolarů (205 milionů Kč). 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek