KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

U rakouského soudu stanulo 9 iráckých žadatelů o azyl, kteří na Silvestra znásilnili opilou ženu

Celkem devět žadatelů o azyl z Iráku, kteří jsou zároveň rodinnými příslušníky, předstoupilo před soud ve Vídni, který je obvinil ze znásilnění 28leté učitelky z Německa. K incidentu došlo během silvestrovských oslav roku 2015. Prokurátoři muže obvinili ze „zneužití bezbranné osoby a znásilnění velmi ponižujícím a trýznivým způsobem“.

...

Muži odvlekli opilou ženu z baru přímo do svého bytu

Během úterního zahájení hlavního líčení bylo u soudu řečeno, že žena, která byla identifikována jako Sabine K., byla „namol opilá“ v době, kdy šla s muži do bytu. Většina z mužů obvinění popřela, ale dle vyšetřování bylo na ženině těle nalezeno šest různých stop DNA.

Oběť, která je původem z Německa, dorazila do Vídně dne 28. prosince 2015, aby zde strávila Nový rok se svou kamarádkou. Krátce před půlnocí dne 31. prosince šla mladá žena do centra, aby se připojila k davům lidí oslavujících příchod roku 2016. Kolem 2 hodiny ranní se s přítelkyní přesunula do baru Cactus, kde popíjela alkohol.


Policie vede skupinu obžalovaných mužů k soudu

Krátce před 3 hodinou ráno si Sabinina přítelkyně všimla, že je Sabine pryč. Následně jí bylo řečeno, že její kamarádka odešla pryč s nějakými muži, s nimiž se bavila. Skupina rodinných příslušníků z Iráku ve věku 22 až 45 let přišla do Rakouska v období od května do prosince roku 2015 balkánskou trasou.

V době útoku bylo celkem 5 z nich přislíbeno právo k pobytu, žádosti dalších čtyř byly stále v jednání. Soudkyně Petra Poschalková u soudu vyslechla, jak mladou ženu čtyři z těchto přistěhovalců zatáhli do bytu ve vídeňské čtvrti Rustenschacher Allee, kde čekalo dalších 5 mužů. Sabine později řekla, že si pamatuje, jak ležela nahá na lůžku a muži se na ní jeden po druhém střídali.

Ke znásilnění se přiznal jen jeden z obviněných

Sabinina právnička Karina Fehringerová uvedla, že byla její klientka napadena ve tmě, aby nemohla muže identifikovat. Po útoku, který trval několik hodin, na tom byla Sabine tak špatně, že musela podstoupit léčení na traumatologické klinice a nyní je kvůli posttraumatické stresové poruše v péči psychiatrů. Svou účast na znásilnění přiznal pouze jeden jediný muž z celé skupiny, kterým je Mohamed Al-A. (31). Ten u soudu mezi vzlyky uvedl, že byl v té době „opravdu hodně opilý,“ z vodky.


Jeden z obžalovaných Marwan Al-J.

Obviněný uvedl, že mu muslimská víra zakazuje pít alkohol, ale že na Silvestra udělal výjimku a pil vodku. Podle lékařských expertů byla žena znásilněna vícekrát a došlo i k análnímu styku. Oběť podle všeho v němčině vykřikovala, že to nechce, poté začala mluvit i anglicky. Útočníci se během incidentu bavili jen arabsky. Poté, co vše skončilo, se jeden z mužů se ženou vyfotil na záchodě a společně s ostatními ji odvedl na tramvajovou zastávku, kde se ji muži snažili uklidnit, aby neplakala.

Sabine šla poté ihned na policii, sledovací aplikace v jejím mobilním telefonu dovedla policisty až na místo činu. Podle této aplikace trvalo ženino utrpení od 4:20 hodin do 6:20 hodin ráno. S výjimkou muže, který se k činu přiznal, nikdo z ostatních útočníků nevyjádřil svou lítost. Několik z nich dokonce popřelo obvinění i tváří v tvář výsledkům DNA testů, které jejich účast na celém napadení dokazují.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek