KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Učitelka získala náhradu v hodnotě 180 000 Kč za to, že byla odmítnuta kvůli muslimskému šátku

Berlínský pracovní soud nařídil státu, aby vyplatil muslimské učitelce 6 900 euro (necelých 180 000 Kč) poté, co jí byla zamítnuta žádost o zaměstnání kvůli tomu, že nosí na hlavě šátek. Dle rozhodnutí soudu musel být ženě vyplacen ekvivalent dvouměsíčního platu. U soudu je v současnosti také druhý obdobný případ. 

...

Státní zaměstnanci nesmí nosit viditelné náboženské symboly

Obě ženy muslimské víry se ucházely o místo učitelky na berlínských školách, ale během pracovních pohovorů jim bylo řečeno, že by nemohly v práci nosit šátky.

Dle berlínského zákona o neutralitě však státní zaměstnanci nesmí ve výkonu zaměstnání nosit žádné viditelné náboženské symboly.

Podobných případů přibývá

Není to však poprvé, co muslimská učitelka získala odškodnění za spor ohledně muslimského šátku. V únoru tohoto roku odsouhlasil berlínský pracovní soud další učitelce náhradu v hodnotě 8 680 eur (220 000 Kč), a to ze stejného důvodu.

Soud souhlasil s argumentem ženy, že odmítnutí ji zaměstnat na základě šátku představuje náboženskou diskriminaci. Soud však uvedl, že jeho rozhodnutí v té době platilo pouze pro onen konkrétní případ a nemělo by mít širší právní důsledky. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek