KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Udělala jsem chybu.“ Džihádistická nevěsta prosí Merkelovou o návrat do Německa

Takzvaná džihádistická nevěsta, která opustila svého manžela a tři děti a přidala se k teroristům z Islámského státu, teď „naléhavě žádá“ Angelu Merkelovou, aby se směla vrátit zpět do Německa.

...

U islamistů strávila „nejlepší léta svého života“

Jednatřicetiletá Nadja Ramadanová odešla v roce 2014 do Sýrie, kde založila novou rodinu. Nyní se ale chce vrátit do Německa.

Na videozáznamu se synem spícím na svém klíně se obrací přímo na kancléřku Angelu Merkelovou a přiznává, že „udělala chybu“.

„Prosím o vaši pomoc, prosím, pomozte nám. Ráda bych se se svými dvěma dětmi vrátila do Německa,“ prosí na videu. „Prosím, pomozte mi vrátit se velmi rychle do Německa. Přeju si, aby moje děti vyrůstaly v normálních podmínkách, aby chodily do mateřské školy a základní školy.“

Ramadan údajně před třemi lety odešla do syrského města Rakká, které je považované za metropoli samozvaného Islámského státu. Zde se okamžitě vdala za džihádistického bojovníka původem z Hamburku a porodila mu tři děti.

Tehdy tvrdila, že „chce mírumilovně žít v islámském světě, sloužit bohu a vychovávat své děti.“ Ramadan nyní tvrdí, že není nebezpečná a ani neumí střílet, protože se bojí zbraní. Prý během svého působení u teroristů trávila čas vařením, četbou Koránu a sledováním filmů.

Současně však dodnes říká, že „doba strávená v Islámském státě byla nejlepší částí jejího života.“

Přestože tvrdí, že není nebezpečná, též prohlašuje, že kalifát v současné době prohrává, protože „nebyl dostatečně přísný“.

Nejsou to jen neškodné manželky a matky

Politolog Heiner Vogel k tomu řekl, že ženy, které se přidávají k Islámskému státu nebo jiné džihádistické organizaci, mají naivní povahu.

„Naivita, kterou se tyto ženy vyznačují, je částečně přirozená, ale je to z jejich strany též kalkul, aby vůbec přežily,“ domnívá se Heiner Vogel. „Mnoho žen se aktivně zapojilo do islamistické propagandy a náboru nových bojovníků. Nejedná se tedy o pouhé neškodné manželky a matky. Většina z nich moc dobře ví, co v Sýrii dělaly.“

Podle některých zdrojů se Ramadan podařilo ze Sýrie utéct počátkem letošního roku. Byla zadržena na kurdském kontrolním stanovišti, strávila 18 dní ve vězení a následně byla poslána do sekce pro členy Islámského státu v utečeneckém táboře v Ain Issa.

Mluvčí německého ministerstva zahraničí potvrdil, že její německé občanství nebude zrušeno.

Německé velvyslanectví v Ankaře se ji nyní snaží spolu s dětmi dostat přes Turecko do Německa. Kurdské bezpečnostní síly souhlasí s jejím vydáním do Německa, zde ale bude čelit soudnímu obvinění.

Mezitím již byly v Bavorsku odsouzené dvě ženy, které utekly do Sýrie. Obě jsou konvertitky k islámu a matky.

První dostala tři roky vězení za to, že se svými třemi dětmi prchla do Sýrie, kde žila mezi islamisty. Druhá žena vyvázla s podmínečným trestem na jeden a půl roku.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
To se dalo čekat. Islám nejde reformovat. Bylo to a bude radikální a netolerantní náboženství. Zatím všechny pokusy o reformaci islámu selhaly. naposledy v Německu při otevírání liberální mešity.