KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Uniklý dokument z mormonské církve tvrdí, že masturbace dělá z lidí homosexuály

Uniklý dokument mormonské církve tvrdí, že sebeukájení může vést až k homosexualitě. Jedná se o příručku z roku 1981, která byla vydána výzkumnou skupinou MormonLeaks založenou v Las Vegas. Příručka pro církevní vůdce nese název „Homosexualita“ a o masturbaci hovoří jako o negativním zvyku. 

...

Podle průvodce může homosexualita vzniknout kvůli nefunkčním rodinným vztahům

„Brzké zkušenosti s masturbací vedou jednotlivce k myšlenkám, které by se mohly stát zvykem vytvářejícím a posilujícím homosexuální zájmy,“ píše se v mormonské příručce. „Masturbace je běžná mezi těmi, kteří vykazují homosexuální chování a je to zvyk, který se těžko překonává,“ stojí v dokumentu.

Průvodce tvrdí, že je homosexuální chování naučené a že vzniká často kvůli dysfunkčním rodinným vztahům a brzkým zkušenostem s homosexuálními zážitky. Dokument byl publikován jakožto návod pro mormonské duchovní vůdce, kteří za jeho pomoci doporučovali homosexuálním členům církve „devítistupňový program k překonání problému s masturbací“.

Mezi hlavní rady tohoto programu patřilo například čtení kvalitních knih, církevních textů nebo denní režim pro udržení fyzické kondice. Průvodce rovněž k „udržení života bez masturbace“ doporučuje pravidelné modlení, půst a absenci sledování pornografie. Dalšími klíčovými kroky je kontaktování církevního biskupa i požadavek o jeho požehnání.

Současná verze příručky je mírnější, i tak je homosexuální chování považováno za hřích

Mluvčí MormonLeaks prohlásil, že církev tohoto průvodce nikdy nezrušila, i když je současná výuka o homosexualitě poněkud tolerantnější. Ta tvrdí, že samotná přitažlivost ke stejnému pohlaví není hříchem, ale že fyzické homosexuální činy hříchem jsou.

„Sexuální čistota je nezbytnou součástí božího plánu pro naše štěstí,“ uvádí církev na svých internetových stránkách. „Sexuální vztahy jsou vyhrazeny jen pro muže a ženu, kteří jsou v manželství a kteří si navzájem slíbili úplnou věrnost,“ stojí v aktualizovaném průvodci.

Mormonská církev neboli Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů byla založena v USA, kde je stále velice populární. Jedná se o směs křesťanství s poselstvím proroka Josepha Smithe a jeho dílem Kniha Mormonova.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek