KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Uprchlíci už nejsou tolik vítáni: Většina Němců si myslí, že země dosáhla svého limitu

Nová studie provedená Bertelsmannovou nadací ukazuje, že Němci jsou obecně nakloněni přijímání uprchlíků, ale na druhou stranu mají pocit, že jejich země už jich nemůže přijmout více. V průběhu posledních pěti let však byly reakce německého obyvatelstva na imigraci veskrze pozitivní. 

...

Více než polovina dotazovaných si myslí, že by země neměla přijímat další žadatele o azyl

Podle průzkumů z roku 2012 uvedlo až 49 % Němců, že jsou uprchlíci v jejich zemi vítáni. V roce 2015 odpovědělo stejně dokonce až 59 % dotazovaných.

Nyní byl podobný průzkum v Německu proveden znovu a i když zdejší obyvatelé uprchlíky ve své zemi stále vítají, mají zároveň pocit, že země už dosáhla svého limitu.

Zatímco v roce 2015 uvedlo celkem 40 % dotazovaných, že země dosáhla maximálního limitu v přijímání nově příchozích, letos tento podíl stoupl na 54 %.

Obyvatelé západního Německa jsou k uprchlíkům vstřícnější

„Ochota Němců přijmout víc uprchlíků výrazně poklesla,“ stojí ve zprávě.

Studie rovněž zaznamenala jasné rozdíly mezi východním a západním Německem, co se týče postoje vůči uprchlíkům a imigraci všeobecně.

Zatímco v bývalé NDR by uprchlíky uvítalo „s otevřenou náručí“ 33 % dotazovaných, na západě země by něco takového udělalo 65 % respondentů.


Autor: ElS

Zdroj: The Local

Foto: DPA

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek