KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Uprchlický tábor v plamenech: Migranti v Řecku rabovali a útočili na místní obyvatele

Na jednom z řeckých ostrovů propukly v rozlehlém uprchlickém táboře násilnosti. Skupina migrantů zde podpálila své stany a poté se vydala rabovat i místní obchody.

...

Ničili auta a rozbíjeli výlohy

V uprchlickém táboře v Souda na ostrově Chios došlo tuto středu v 11 hodin večer k násilným nepokojům. Minimálně čtyři lidé kvůli nim skončilo v nemocnici.

Situaci uklidnili až těžkooděnci pořádkové policie, kteří při zátahu na řádící migranty zatkli minimálně 50 lidí.

Rozzuření uprchlíci vyrabovali místní obchody, ukradli zde zábavnou pyrotechniku a poté pomocí dělobuchů ohrožovali a děsili obyvatele ostrova.

Na místo okamžitě dorazila pořádková policie, zablokovala místní komunikace a s použitím slzného plynu a granátů se jí podařilo migranty zatlačit zpět do tábora.

Část uprchlického tábora ovšem vlivem řádění migrantů lehla popelem. Uprchlíci údajně také házeli kameny na projíždějící vozidla a policisty a vykrádali místní obchody. Poničili přitom několik aut a rozbili výlohy v obchodech.Tábor byl během noci plné násilností značně poničen; foto: Daniel Rivas

Tomuto násilnému incidentu předcházely střety migrantů s příznivci řecké krajně pravicové strany Zlatý úsvit.

V Řecku stále zůstává více než 60 000 migrantů

Na ostrově Chios žije asi 50 000 místních obyvatel a v přeplněném táboře Souda asi 4000 migrantů. Napětí mezi oběma skupinami neroste jenom zde, ale i na řadě dalších nedalekých ostrovů, v poslední době především na ostrově Lesbos.  

V přeplněných uprchlických táborech v Řecku uvízlo zejména po loňské největší uprchlické vlně více než 60 000 migrantů. Žijí zde v mizerných podmínkách a neustále hrozí nebezpečí nepokojů a násilností.

Řecké úřady doufají, že následkem březnové dohody mezi Evropskou unií a Tureckem se většina migrantů umístěných převážně v záchytných táborech ve východní části Egejského moře vrátí zpátky do Turecka.


Autor: jil

Zdroj: Express

Foto: PH

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek