KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

USA vyšlou směrem ke Korejskému poloostrovu další dvě letadlové lodě, Trump opět varuje Kima

Spojené státy americké vyšlou směrem ke Korejskému poloostrovu další dvě letadlové lodě ze své flotily, aby se v regionu připojily k letadlové lodi s jaderným pohonem USS Carl Vinson, která v oblasti již nyní operuje.

...

USS Nimitz

První flotilu tvořil kromě letadlové lodi s téměř stovkou letounů na palubě ještě doprovod ve formě torpédoborců, křižníku a ponorky. Nyní se k nim v tomto regionu přidají ještě letadlové lodi USS Ronald Reagan a USS Nimitz, které dostaly od prezidenta Trumpa rozkaz, aby se příští týden vydaly do Japonského moře.


USS Ronald Reagan

Rozkaz k nasazení obou plavidel přichází krátce poté, co Trump vyslal směrem k Severní Koreji další varování, aby si tamní režim rozmyslel své jaderné ambice. Svým komentářem zamířil i na diktátora Kim Čong-una, kterému vzkázal, že se „musí začít chovat korektně“.

Stejně jako USS Carl Vinson i dvě další letadlové lodě se mohou pochlubit délkou přesahující 300 metrů a schopností nést více než 90 letadel.


USS Calrl Vinson; foto: Wikipedia

Zpráva o jejich možném nasazení přichází jen několik dní poté, co Severní Korea uspořádala masivní vojenskou přehlídku ku příležitosti oslav 105. výročí narození zakladatele země Kim Ir-sena. Existují rovněž obavy, že se Pchjongjang chystá na provedení svého 6. jaderného testu.


Autor: ToD

Zdroj: DailyMail

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek