KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Útočník, který najel v Paříži do vojáků, zatčen, když ve svém BMW ujížděl směrem ke Calais

Policie už zná identitu podezřelého, který stojí za útokem na skupinu šesti vojáků na pařížském předměstí Levallois-Perret. Jedná se o 36letého Alžířana jménem Hamou Bachir, který skončil v nemocnici s vážnými zraněními poté, co policie pokryla jeho BMW kulkami ze svých zbraní. Bachir byl zatčen, když se svým vozem ujížděl směrem ke Calais.

...

Podezřelý nebyl policii znám, měl však být deportován

Ke střelbě došlo poblíž přístavního města Boulogne-sur-Mer poté, co podezřelý řidič ujížděl směrem ke Calais.  Bachir, který nebyl doposud bezpečnostním službám znám, byl celkem pětkrát postřelen. Podezřelý, jež také používá jméno Benlatreche, je považován za ilegálního přistěhovalce, který čelí deportaci do Alžírska.


Podezřelý útočník z Alžírska Hamou Bachir (36)

„Podezřelý řidič řídil černé BMW, které je shodné s vozidlem, jež bylo použito při útoku na vojáky,“ uvedl bezpečnostní zdroj. „Jeho poznávací značka byla zaznamenána kamerovým systémem a ohlášena policejním silám po celé zemi,“ dodal zdroj.


Bachir se choval, jakoby měl zbraň, to ale nebylo potvrzeno

Bachir se řítil po dálnici A16 směrem na Calais, když byl konfrontován policií. Podle všeho to dle jeho pohybů vypadalo, jako když má také zbraň, ale to nebylo potvrzeno. Policie zahájila palbu na jeho auto i na něj poté, co se pokusil utéct.


Policie zadržela podezřelého na dálnici A16

Zatčení podezřelého útočníka mezitím potvrdil i předseda vlády Edouard Philippe, který uvedl, že je incident vyšetřován jako teroristický čin. Řidič BMW údajně čekal na vojáky v postranní uličce,dokud neopustili kasárna na severozápadním předměstí Paříže Levallois-Perret.

Jakmile se vojáci objevili, muž do nich v plné rychlosti najel a z místa ihned ujel. Dva vojáci byli těžce zraněni, ostatní skončili s lehčími zraněními. Jednalo se o členy speciálních protiteroristických jednotek v rámci operace Sentinell, které byly vytvořeny po sérii teroristických útoků v roce 2015. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek