KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Útoky proti křesťanům ve Francii vzrostly o alarmujících 245 %

Od roku 2008 se ve Francii více než ztrojnásobil počet útoků proti křesťanům a kostelům. Vysoce tak převýšil jak antisemitské či protimuslimské, tak i rasistické útoky. Informoval o tom francouzský ministr vnitra.

...

Vláda investovala miliardy do boje s islamofobií a rasismem

Francouzskou vládu v roce 2015 znepokojil růst antisemitských a protimuslimských útoků. Loni proto investovala rekordních 100 milionů eur (2,7 miliardy korun) do ohromné protipopulistické kampaně snažící bojovat s islamofobií, rasismem a antisemitismem.

Zdá se, že kampaň byla účinná, protože v loňském roce skutečně antisemitské a protimuslimské útoky klesly více než o polovinu.

„Díky bezprecedentní mobilizaci státních úřadů a služeb jsme dosáhli výborných úspěchů, o kterých svědčí i údaje za rok 2016. Myslím si, že můžeme být spokojení,“ řekl ministr vnitra Bruno Le Roux. Vyzval zároveň k dalšímu boji proti nesnášenlivosti.

V loňském roce se však prohluboval jiný znepokojivý trend, který nákladná kampaň opomíjela – útoky na francouzské křesťany a jejich svatostánky. Ty jenom loni meziročně vzrostly o 17,4 procenta a od roku 2008 o závratných 245 procent.

Ministerstvo a média se tato data snaží bagatelizovat

Francouzské ministerstvo vnitra a levicová média se snaží tyto statistiky bagatelizovat a zmírnit jejich náboženský a islamistický motiv. Vláda například oznámila, že z 949 protikřesťanských útoků jich „pravděpodobně 14 provedli satanisté a dalších 25 anarchisté.“

Deník Le Figaro zase napsal, že „se dalo očekávat, že útoky na kostely budou nejčastější, když je jich ve Francii nejvíce.“ Chtěl tím ospravedlnit statistický údaj, že právě proti kostelům je ve Francii vedeno 90 procent veškerých útoků. Ignoroval však skutečnost, že křesťané čelí masivnímu pronásledování i v muslimských zemích, kde jsou pouhou menšinou, jako je Egypt nebo Pákistán.

Například loni v listopadu v západoněmeckém městečku Dülmen migranti z místního uprchlického centra záměrně ničili křesťanské sochy a symboly. Místní média v té době informovala, že „každý den je poničena minimálně jedna socha.“


Autor: jil

Zdroj: Jihad Watch

Foto: Jihad Watch

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Investovala do boja proti RASIZMU? Sa asi s koňom zrazili. Slovo RASIZMUS by malo byť zrušené a trestné činy rasistiké vymazané z trestného zákony !