KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Uživatelé Twitteru slíbili Rowlingové nákup tisíců letenek pro uprchlíky, kteří by se u ní mohli ubytovat

Tisíce uprchlíků by mohly brzy dorazit k prahům nemovitostí patřících britské spisovatelce a autorce knih o Harry Potterovi, J.K. Rowlingové. Stane se tak, pokud spisovatelka přijme nabídky několika uživatelů Twitteru, kteří se nabídli, že by uprchlíkům dobrovolně zaplatili letenky, aby k ní mohli přijet bydlet. Reagovali tak na autorčinu kritiku Británie za její postoj k uprchlické krizi.

...

Vše odstartovala hádka mezi Rowlingovou a moderátorem Morganem

Jak ke zvláštní reakci na Twitteru vůbec došlo? Začalo to online hádkou mezi J.K. Rowlingovou a britským novinářem a moderátorem Piersem Morganem. Rowlingová, která je silně v opozici proti americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, se pustila do Morgana, který je naopak jeho podporovatelem.

Morgan byl hostem talk show Billa Mahlera spolu s komikem Jimem Jefferiesem, který se do něj ostře pustil. To se Rowlingové zalíbilo a na svém Twitteru následně napsala, že je nadšená z toho, že proti Morganovi konečně někdo takto zaútočil.

Rowlingové se nelíbilo, jaký postoj Morgan zaujal vůči imigračnímu zákazu, který Trump vydal. Podle moderátora se totiž vůbec nejedná o zákaz namířený proti muslimům, jak je to v médiích prezentováno. Morgan rovněž dodal, že je frustrovaný z toho, jaká hysterie se kvůli zvolení Donalda Trumpa zvrhla a Rowlingové během následné výměny názorů vzkázal mnoho sarkastických a nemilých slov.

Rowlingová v jednom ze svých tweetů adresovaných Morganovi napsala:

„Potřebujete pár hodin na to, abyste si vyrobil snímky uprchlíků přinášejících výbušniny ke zdůvodnění své pozice?“ Napsala Morganovi Rowlingová.

Na to však mnozí uživatelé Twitteru zareagovali kriticky a zeptali se, kolika uprchlíkům už teda spisovatelka jakožto velice majetná osoba pomohla.

„Kolik uprchlíků jste k sobě vzala? Jste jedním z nejbohatších lidí na Zemi s čistým jměním v hodnotě 1 miliardy dolarů.“ Reagoval na Rowlingovou jeden z uživatelů.


Uživatelé Twitteru nabízejí své finance na nákup letenek pro uprchlíky

Uživatelé sociálních sítí na tento konflikt mezi spisovatelkou a moderátorem zareagovali po svém. Rowlingové, která Velkou Británii opakovaně vyzvala k přijetí více uprchlíků ze Sýrie, hromadně nabídli, že k ní domů pošlou uprchlíky, kteří by u ní mohli bydlet. Tato myšlenka se zrodila v hlavě autora úspěšné knihy Gorila Mindset Mikea Cernoviche.

Ten na svém Twitteru napal: „Osobně koupím letenky až pro 100 uprchlíků, kteří by mohli žít ve vašich sídlech po dobu jednoho roku. Jak to provedeme?“


K jeho výzvě se následně přidalo mnoho dalších uživatelů:

„Skvělý nápad! Nabízím 20,“ uvedl moderátor talk show Mark Kaye.


„Nabízím půl tuctu letenek. Kéž bych mohl nabídnout víc, ale Obamova ekonomika mi utržila malou finanční ránu,“ uvedl Rich Lawrence.


Někteří uživatelé navrhli, aby se tato pomoc rozšířila i mezi další známé osobnosti:

„Dnes nabízím 5 letenek a další týden dalších 5, tentokrát pro Clooneyho,“ uvedla uživatelka vystupující pod jménem Anti Lemming.


Autor: ElS

Zdroj: Milo / Media Ite

Foto: BBC

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek