KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

V Belgii byly zatčeny 2 osoby podezřelé z plánování teroristických útoků v Bruselu

Belgický prokurátor nechal zatknout dvě osoby kvůli podezření z plánování teroristických útoků, které měly proběhnout na Silvestra na „symbolických místech“ v Bruselu. Policie provedla v neděli a v pondělí razii ve východní provincii Lutych a ve vlámsky mluvícím Brabantu v centrální Belgii.
...

Během operace bylo zadrženo šest lidí

Během policejní razie v Lutychu a Brabantu bylo zadrženo celkem šest lidí, z nichž čtyři byli později propuštěni. Dva podezřelí byli zatčeni, podle státních zástupců nemají žádné přímé spojení s listopadovými útoky v Paříži.

Policie našla při razii v domech podezřelých vojenské oblečení a propagandistické materiály Islámského státu. Nebyly však nalezeny žádné zbraně či výbušniny. „Naše vyšetřování odhalilo vážnou hrozbu útoku na symbolických místech v Bruselu během oslav Silvestra,“ uvedli belgičtí státní zástupci ve svém prohlášení.

Policie se obávala útoku na turisty hojně navštěvovaném náměstí

Holandský deník Nieuwsblad již dříve uvedl, že se policejní složky obávají teroristického útoku, který by se mohl odehrát v blízkosti Grand Place, což je centrální a turisticky velmi oblíbené náměstí v Bruselu.

Belgie je od listopadových útoků v Paříži ve stavu nejvyšší pohotovosti. Brusel, a zejména zdejší čtvrť Molenbeek, považovaná za jednu z hlavních líhní extrémismu v Evropě, se stal cílem vyšetřovatelů po listopadových útocích na francouzskou metropoli. Několik útočníků, kteří měli na svědomí smrt 130 lidí, totiž pocházelo z Belgie. Jeden z útočníků se sem po útocích dokonce nejspíš i vrátil. 

 

Autor: Els

Zdroj: RT

Foto: Yves Herman / Reuters

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek