KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

V Calais zemřel řidič dodávky po kolizi způsobené překážkou postavenou migranty

Při nehodě způsobené migranty dnes zahynul řidič dodávky jedoucí přes Calais do Velké Británie. Muž zemřel poté, co jeho dodávka začala hořet, když narazila do brzdícího kamionu před sebou, který se snažil vyhnout improvizované barikádě z větví ležící uprostřed silnice

...

Kvůli překážce musely prudce zabrzdit tři kamiony

Skupina migrantů použila kusy stromů a větve, aby zastavila dopravu mezi křižovatkami 49 a 50 na rušném úseku silnice mezi Dunkerkem a Calais. Jejich záměrem bylo zastavit vozidla tak, aby se mohli dostat na jejich palubu a tím i k jižnímu pobřeží Anglie.

Tato taktika je zde v posledních měsících využívána často, podle místních úřadů bylo jen otázkou času, kdy k nějaké nehodě dojde. Jelikož nehoda částečně zastavila provoz na dálnici, migranti toho využili a devět Eritrejců se vloupalo na palubu jednoho z kamionů. Všichni byli na místě zatčeni.

„K nehodě došlo poblíž Guemps, způsobena byla improvizovanou barikádou,“ řekl mluvčí prefektury, do níž Calais spadá. „Řidič dodávky, která byla registrována v Polsku, zemřel,“ dodal mluvčí. Policie uvedla, že kvůli improvizované barikádě musely prudce zabrzdit tři kamiony, což způsobilo, že polská dodávka zezadu nabourala do jednoho z nich. Vůz začal ihned prudce hořet a „řidič téměř okamžitě zemřel.“


Se stoupajícími teplotami míří do Calais více migrantů

Počátkem měsíce bylo do Calais přiděleno 150 policistů a vojáků, aby na situaci kolem dálnice dohlíželi. Problém s migranty, kteří staví na silnici zátarasy a zapalují je, se v poslední době rapidně zhoršil.

V říjnu loňského roku bylo z Calais evakuováno 8 000 žadatelů o azyl, kteří museli opustit uprchlický tábor přezdívaný Džungle. Od té doby byl na zdejších silnicích relativně klid, ale skupiny migrantů se sem postupně opět vrátily. Podle odhadů místních úřadů je na místě zhruba 300 migrantů, podle charitativních organizací je to více než 600.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek