KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

V Indonésii byla právem šaría poprvé potrestána nemuslimka

K ojedinělému užití práva šaría došlo v indonéské provincii Aceh. Za prodej alkoholu zde byla potrestána 60letá křesťanka. Žena byla odsouzena k 30 ranám rákoskou za přítomnosti stovek diváků.

...

Provincie patří k nejkonzervativnějším v zemi

Aceh je jednou z nejkonzervativnějších provincií v převážně muslimské Indonésii a zároveň částí země, kde je uplatňováno právo šaría za trestné činy, jako je cizoložství, konzumace alkoholu či homosexualita.

K vykonání trestu na křesťanské ženě došlo v úterý, o dva dny dříve byla dvojice německých turistek údajně pokárána místními úřady za nošení bikin na jedné z pláží.V úterý byl spolu s prodejkyní alkoholu potrestán i muslimský pár za cizoložství, a to 100 ranami rákoskou.

Novela zákona rozšířila rozsah práva

Ačkoli bylo právo šaría dříve vykonáváno výhradně na muslimech, loňská novela rozšířila dosah práva i na všechny ostatní náboženství. „Jedná se o vůbec první případ potrestání nemuslima podle islámské trestní vyhlášky,“ uvedl místní státní zástupce.

Province Aceh se řídí právem šaría od roku 2001, kdy byla prohlášena za částečně autonomní ve snaze potlačit zdejší separatistické povstání.


Autor: ElS

Zdroj: The Time

Foto: AFP

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
už nevím co na toto napsat,postavíme se tomu zvěrstvu již konečně víc státníků než jen orbán a Putin?státníci už konečně budíček!!!!!