KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

V Iráku zabiti dva britští student medicíny, kteří se přidali k IS

O víkendu byli v Iráku zabiti dva studenti lékařské fakulty, kteří opustili Británii a přidali se do služeb teroristů z Islámského státu.

...

Studovali v Súdánu a odtud prchli do Sýrie

Ahmed Sami Khider a Hisham Fadlallah patřili mezi devět britských studentů, které rodiče poslali studovat medicínu do Súdánu. Loni v březnu odletěli z Chartúmu do Istanbulu a odtud se jim podařilo autobusem dostat přes turecko-syrské hranice.

Khider zřejmě zahynul při útěku z Mosulu v konvoji, který se ocitl pod palbou spojenců. Není známo, jestli Fadlallah zemřel ve stejném konvoji.

Khider pracoval v Mosulu a objevil se v několika propagandistických videích Islámského státu, kde bezvadnou angličtinou vyzýval muslimský zdravotnický personál z Anglie a Súdánu, aby se připojili k islamistickým džihádistům. „Všichni súdánští přátelé, kteří ještě váháte. Otevřete prosím oči a přijďte do této země, kde lidé bojují za islám.“

Muslimské lékaře na Západě zajímají jen „světské zisky“

„Zdravím vás z Islámského státu a k pozdravům se připojují všichni bratři a sestry z Islámského státu i mimo něj. Poskytujeme zde kvalitní a všestrannou lékařskou službu. Provozujeme řadu nemocnic,“ řekl na záznamu Khider a závěrem naléhavě vyzýval muslimy s medicínskými zkušenostmi, aby se jako on přidali k Islámskému státu. Obzvláště apeloval na muslimy z Británie a Súdánu.

„Nebojujeme za demokracii, nebojujeme za politické zisky. Každý by si měl sám sobě položit otázku: Na jaké straně chci být, až stanu před Alláhem?“ prohlásil Khider a dále zkritizoval muslimské lékaře v západních zemích, protože je zajímají pouze „světské zisky“.

Já nechci žádné peníze. Nikdy jsem nesnil o velkém domě a drahých automobilech,“ řekl Khider a dodal: „Tohle není život, po kterém bych toužil. Zde jsem našel pravý život a jeho opravdový smysl.“


Autor: jil

Zdroj: Daily Mail

Foto: Daily Mail

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek