KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

V Jižní Koreji jdou do prodeje protiatomové bunkry, v zemi panuje strach ze třetí světové války

Nejnovější raketový test Severní Koreje opět rozvířil polemiku o možnosti třetí světové války, zatímco USA vyhrožují, že severokorejský režim v případě útoku zničí. Obyvatelé Jižní Koreje proto neusínají na vavřínech a na možný válečný konflikt se připravují nákupem osobních protiatomových bunkrů. Ty jim nyní nabídl prodejce, který zkoumal bunkry po celém světě. 

...

Bunkry jsou opatřeny solárními panely i chemickou toaletou

Firma Chumdan Bunker System otevřela svůj showroom v Soulu s cílem prodat své bunkry v hodnotě 570 000 Kč, které by lidem zajistily bezpečí v případě jaderného útoku. Každý bunkr je vybaven čtyřmi lůžky, ačkoliv může mít kapacitu až pro osm osob. Je zde také vlastní systém filtrace vzduchu a solární panely pro napájení elektřinou.


Majitel firmy Go Wan Hyeok uvedl, že se jeho prodejní tým snaží od posledního severokorejského balistického testu, k němuž došlo tuto středu, udržet krok s poptávkou. V bunkrech jsou rovněž generátory pro výrobu elektřiny i periskop pro kontrolu venkovního prostředí.


K bunkrům jsou dodávány také sušené přídělové balíčky, které byly vyvinuty pro NASA spolu s plynovými maskami a obleky chránícími před kyselým deštěm. K dispozici je rovněž chemická toaleta, sprcha i dřezy umožňující odvádění odpadu ven z bunkru.


Prodej bunkrů by se měl rozšířit i do Evropy

„Společnost jsem založil v září, ale už dlouho před tím jsem bunkry zkoumal a cestoval po celém světě,“ řekl majitel firmy. „Dříve nebyly v Koreji bunkry, které by dokázaly zastavit radioaktivní záření a navíc byly velmi drahé. Poté, co jsem strávil čas ve Švýcarsku, USA, Austrálii a Velké Británii jsem přišel s nejdokonalejším bunkrem,“ řekl pan Go.


„Udělal jsem vše pro to, abych jej sestavil. Prozkoumal jsem všechny produkty a výsledek je naprosto jedinečný. Tento showroom je určen pro lidi, kteří se chtějí na bunkr podívat a případně jej koupit,“ dodal majitel firmy s tím, že se jedná o první takový bunkr pro civilní použití. 


Go uvedl, že má v plánu rozšířit prodej do Evropy a na britský trh, protože severokorejská raketa Hwasong-15 by mohla být schopna dosáhnout i evropského kontinentu. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek