KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

V Kalifornii zatčen manželský pár, který přivázal svých 13 dětí k postelím a nechal je hladovět

Celkem 13 hladovějících sourozenců bylo zachráněno policií poté, co byli nalezeni uvázaní na svých postelích ve „velice znečištěném prostředí“. Jedné z dívek se však podařilo z rodinného domu v Kalifornii utéci a zavolat policii. Policisté si kvůli podvýživě všech sourozenců nejdříve mysleli, že se jedná o děti. Někteří sourozenci však byli již dospělí.

...

Sourozenci žadonili o jídlo

Sedmnáctiletá dívka, která zavolala policii a tím své sourozence zachránila, byla kvůli podvýživě tak maličká, že si policisté mysleli, že jí je teprve 10let. K hrůzné události došlo v kalifornském Perrisu, který leží zhruba 70 kilometrů jihovýchodně od Los Angeles.

Policie obdržela hovor na linku 911, načež ihned vyjela do rodinného domu, kde ji čekala opravdu otřesná scenérie. V temnotě zde leželo 12 dětí i dospělých připoutaných k postelím řetězy s visacími zámky. Nalezeným sourozencům bylo od dvou do 29 let. Všichni byli podle vyšetřovatelů na první pohled podvyživení a velmi špinaví.


Jakmile byli sourozenci přivolanými policejními důstojníky nalezeni, začali je prosit o jídlo a vodu. Není však vůbec známo, jak dlouho musely děti v řetězech takto trpět. Sourozenci byli ihned odvezeni do nemocnice, kde jim byla poskytnuta potřebná péče včetně jídla a pití.

Policie následně ihned zatkla oba rodiče všech 13 sourozenců - Davida Allena Turpina (57) a Louise Annu Turpinovou (49). Oba budou nyní obviněni z mučení a ohrožování života svých dětí. Není však známo, zda mají své právníky.


Otec dětí David Allen Turpin


Matka dětí Louise Anna Turpinová

Někteří sousedi ani nevěděli, že jsou v domě děti

Jeden ze sousedů jménem Andrew Santillan uvedl, že když policie oba rodiče zatýkala, tak vůbec netušil, co se děje. „Nevěděl jsem, že jsou v domě děti,“ řekl. Další sousedé uvedli, že si Turpinovi velice střežili své soukromí.


Dům, v němž byly nalezeny zubožené děti

Někteří ze sousedů dokonce tvrdili, že vždy žertovali o tom, že jsou Turpinovi upíři, protože „byli velice bledí a mnohdy vycházeli ven jen v noci“. Jiní uvedli, že viděli děti před několika lety, jak staví na dvorku betlém, ale že se s nikým nechtěly bavit. „Dívaly se na nás jako děti, které se chtějí stát neviditelnými,“ uvedla jedna ze sousedek, podle níž byly děti velice bledé a tiché.


Snímek rodiny z dubna roku 2016

David Turpin podle státních záznamů vyučoval šest svých dětí doma, v současné době v domě žilo sedm už dospělých potomků.

Rodina vyhlásila v roce 2011 bankrot i přes to, že Turpin v té době pracoval jako inženýr ve společnosti Northrop Grumman a každoročně vydělával až 140 000 dolarů (3 miliony Kč). Jeho manželka byla v domácnosti. Právník, který měl na starosti jejich dluhovou situaci, uvedl, že se s dětmi manželů Turpinových nikdy nesetkal, ale že o nich vždy „mluvili velice hezky“.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek