KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

V Marseille zadrženi dva muži, kteří údajně plánovali provést útok před prezidentskými volbami

Francouzský ministr vnitra Matthias Fekl v úterý oznámil, že v Marseille byli zadrženi dva muži, kteří údajně plánovali „násilný a bezprostředně hrozící útok“, a dodal, že bezpečnost v zemi byla před nadcházejícími prezidentskými volbami zvýšena.

...

„Tito dva radikalizovaní muži francouzské národnosti narozeni v letech 1987 a 1993 měli v úmyslu ve velmi krátké době, a tím myslím v následujících dnech, provést útok na francouzské půdě,“ řekl Fekl dle Reuters na tiskové konferenci.

Prohledávání místa zadržení podezřelých v jižní části města pokračuje, při čemž lidé z budovy, kde k zatčení došlo, byli evakuováni.

Dle francouzské rádiové stanice Europe 1 byli muži zatčeni dopoledne mezi 10. a 11. hodinou v bytě, který si údajně pronajímali. Dle televizní stanice BFM TV byly během prohledání bytu údajně nalezeny také zbraně a výbušniny, což bylo důvodem k evakuaci ostatních obyvatel budovy.

Dřívější zprávy francouzských médiích uváděly, že mohlo jít o dva potenciální útočníky ve věku 23 a 29 let, při čemž oba byli ozbrojeni. Jeden z útočníků údajně nedávno konvertoval k islámu.

Ve Francii byla zvýšena bezpečnostní opatření ve spojení s prezidentskými volbami a jejich kandidáty.

Od teroristických útoků v roce 2015 je Francie ve stavu pohotovosti a rok 2016 s sebou přinesl více než 200 mrtvých v Paříži a Nice. Bezpečnostní orgány jsou obzvláště znepokojeny skutečností, že cílem útoku by se mohly stát také prezidentské volby, jejichž první kolo proběhne v neděli 23. dubna.

Fekl uvedl, že na bezpečnost při obou kolech voleb bude dohlížet 50 000 policistů a vojáků. „Vše bylo zařízeno tak, aby byla zajištěna bezpečnost této velké události pro naši demokracii a naši republiku. Bezpečnostní složky jsou mobilizovány všude napříč Francií, aby zajistily bezpečí obyvatel Francie a hladký průběh prezidentské kampaně,“ zněla dle Reuters jeho slova.


Autor: VoZ

Zdroj: ReutersFrancebleu / Laprovence

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek