KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

V německé Bundeslize o víkendu odpíská zápas poprvé v historii žena

Bibiana Steinhausová se v neděli zapíše do německé fotbalové historie. Osmatřicetiletá německá policistka totiž bude rozhodovat zápas nejvyšší německé fotbalové ligy mužů mezi týmy Werder Brémy a Hertha BSC. Žádné jiné ženě se to dosud v Německu (a nejen tam) nepodařilo.

...

Steinhausová je zkušená rozhodčí, která má za sebou více než osmnáct let zkušeností z různých úrovní a lig fotbalu. Svůj první zápas odpískala již jako dvacetiletá v roce 1999.

Na vrcholové úrovni již letos dříve soudcovala zápasy např. v Lize mistryň UEFA. V srpnu pak byla i rozhodčí v mužském zápase prvního kola německého poháru mezi kluby Bayern Mnichov a Chemnitzer FC.

„Samozřejmě mám veliká očekávání. Jsem ale dobře připravená,“ neskrývala své nadšení Steinhausová, která rovněž působila jako rozhodčí na ženském Euru 2017 a na seznamu sudích Bundesligy se poprvé objevila letos v květnu.

Debut Steinhausové jako ženské rozhodčí v nejvyšší mužské fotbalové lize neplatí jen pro Bundesligu. Ani v dalších top fotbalových ligách v Anglii, Španělsku, Francii nebo Itálii ženy zápasy prvních soutěží ještě nikdy nerozhodovaly.

Francouzský útočník Bayernu Mnichov Franck Ribéry si ze Steinhausové před časem vystřelil, když dělal, jako že si staví balón k přímému kopu, ale místo toho sudí rozvázal nohu. Místo karty se však dočkal jen dvou laškovných pošťouchnutí do ramene:

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek