KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

V Německu bylo za poslední měsíc registrováno 12 případů nákazy virem zika

Poté, co německé úřady zavedly povinnou registraci pacientů nakažených virem zika, bylo jen za poslední měsíc zaznamenáno 12 nových případů. Podle mluvčího Institutu Roberta Kocha se všichni tito lidé nakazili při cestě do zahraničí. 

...

Nakažení lidé mnohdy ani nevyhledají lékaře

Od října loňského roku bylo v Německu zaznamenáno celkem 56 případů nákazy virem zika, který může způsobit velké komplikace především v době těhotenství. „Nechceme mít žádná vedlejší a neoficiální čísla nezaznamenaných případů, protože virus často působí jen mírně a pacienti pak ani nejdou k doktorovi,“ uvedl mluvčí Institutu Roberta Kocha.

Rozšíření viru zika bylo zatím zaznamenáno v 60 zemích světa, nejpostiženějšími zeměmi jsou státy ve Střední a Jižní Americe.

Virus se nejspíš může přenášet i pohlavním stykem

Bylo prokázáno, že virus způsobuje malformace v mozku nenarozených dětí, které se mohou narodit s mikrocefalií, jež se projevuje zmenšením lebky.

Virus se šíří prostřednictvím komárů, avšak Světová zdravotnická organizace (WHO) varovala před tím, že by se mohl přenášet i pohlavním stykem.

To však zatím nebylo prokázáno. WHO v úterý varovala, aby se lidé, kteří cestovali do zemí, kde se virus šíří, po dobu osmi týdnů po návratu vyvarovali nechráněnému sexuálnímu styku. 


Autor: ElS

Zdroj: The Local

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek