KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

V New Yorku vypukl silný požár, vyžádal si minimálně 12 obětí včetně ročního dítěte

V newyorském Bronxu vypukl silný požár, který se snažilo zkrotit až 170 hasičů. Oheň se rozšířil ve zdejším bytovém komplexu, na místě je minimálně 12 mrtvých a dalších 15 zraněných. Starosta New Yorku Bill de Blasio potvrdil, že čtyři lidé jsou v kritickém stavu. 

...

Požár vypukl jen kousek od zoo

„Je to nejhorší požární tragédie, jakou jsme v tomto městě viděli za poslední čtvrt století,“ řekl Blasio a dodal, že má oheň na svědomí jednu „z největších ztrát na životech“. Oheň se rozšířil v bytovém bloku, na fotografiích z místa jsou vidět požární žebříky, které obklopují pětipatrovou budovu. V chladném počasí bojovalo s požárem až 170 hasičů, voda, kterou se snažili oheň uhasit, na ulici ihned zamrzala.


Díky rychlé reakci záchranných složek bylo podle starosty zachráněno až 12 lidí, stejný počet však plamenům podlehl, a to i včetně ročního dítěte. „Prohledávání budovy však nadále pokračuje,“ řekl starosta a dodal, že na místě mohou být další mrtví.


Fotografie budovy, která se nachází na ulici Prospect Avenue ve čtvrti Belmont, ukázaly, že oheň, který propukl jen jeden blok od Bronxské zoo, se zdál být pod kontrolou kolem desáté hodiny dopolední, kdy měl starosta ohledně požáru proslov.


Blasio na tiskové konferenci potvrdil, že byl oheň zcela uhašen. V tu dobu už z budovy nestoupaly žádné plameny ani kouř, v některých patrech byla vidět jen zčernalá okna. „Modlím se za všechny rodiny, které dnes ztratily své blízké,“ řekl starosta.

Mnoho obyvatel v době vypuknutí požáru ještě spalo

Velitel místních hasičů Daniel A. Nigro uvedl, že posádky zaznamenaly poplach v 6:21 místního času, na nějž zareagovaly během tří minut. Nigro potvrdil, že požár vypukl v prvním patře a rychle se rozšířil do pátého patra budovy s 25 apartmány. Věk obětí se podle velitele hasičů pohybuje od jednoho roku do 50 let s tím, že oběti byly nalezeny v různých patrech. Dvě z obětí byly nalezeny ve vaně, kde se nejspíš snažily před požárem schovat.


„Pokud jde o příčinu, je příliš brzy o tom hovořit,“ řekl Nigro s tím, že úřady uvolní více informací, jakmile budou k dispozici. Úřady rovněž poradily obyvatelům okolních budov, aby zavřeli okna kvůli zplodinám.


Videa z místa ukázala, jak hasiči vynášeli oběti a zraněné na nosítkách a na místě se jim snažili poskytnout první pomoc. 


Někteří obyvatelé vyšších pater domu, kterým se podařilo bez úhony dostat ven, uvedli, že z ničeho nic ucítili podivný zápach, jako když se pálí guma a poté zaznamenali i kouř. Spousta lidí v době vypuknutí požáru ještě spala, některé z nich probudili až sousedé bušící na dveře. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek