KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

V Paříži stoupá napětí mezi imigranty: Afričanům se nelíbí bohatství čínských migrantů

V ulicích Paříže se v loňském roce rozhořel spor mezi komunitami imigrantů. Gangy afrických mladíků útočí na zdejší dobře integrovanou komunitu čínských imigrantů na základě stížností, že jsou „příliš bohatí“.

...

Francouzská policie během minulého roku zaznamenala více než 200 útoků na čínské migranty, za kterými většinou stály nepřátelské migrantské gangy. Tyto zprávy přichází v situaci, kdy jsou nově příchozí migranti ze severní Afriky čím dál tím více vnímáni jako „příliš nároční“ a sami sebe stále víc považují za „oběti“, které si zaslouží soucit.

Naproti tomu čínská komunita, která v Paříži žije již po mnoho let, si vydobyla reputaci „těžce pracujících lidí, kteří se obejdou bez finanční pomoci daňových poplatníků“.

V reportáži německé televize DW popisuje čínský migrant jménem Wu, jak byl v listopadu minulého roku napaden skupinou mladíků ze severní Afriky. Popsal, že agresivní mladíci vyhrožovali jemu a jeho ženě nožem, načež mu rozbili hlavu a ukradli mu z domu cennosti. „Bojím se. Necítím už se bezpečně,“ dodal.


Čínská komunita si získala pověst „těžce pracujících lidí, kteří se obejdou bez finanční pomoci daňových poplatníků“.

Yvon Sun, který pracuje jako styčná osoba pro čínskou komunitu v Paříži, uvedl, že mezi nedávnými útoky bylo také přepadení dvou dětí, kterým nebylo ani 10 let, skupinou afrických migrantů, kteří jim vyhrožovali nožem.

Minulý srpen byl v pařížské příměstské části Aubervilliers zabit Číňan, když byl ubodán po nevydařené loupeži.

Zatímco míra kriminality roste, místní migranti ze severní Afriky se nebojí vyjádřit své předsudky. Jeden z nich v reportáži řekl: „Tak to je. Nemám rád Číňany.“ Další dodal: „Číňani ve Francii až příliš zbohatli. To není fér. Jsou pěkně oblečení a jezdí ve velkých autech.“


Zdejší migranti ze severní Afriky se nebojí hovořit o své nespokojenosti.

Navzdory zřejmému nepřátelství policie odmítá zakročit, a to i přes stížnosti místních obyvatel, podle kterých bezpečnostní složky tyto zločiny vyšetřují jen zřídka.

Francouzský sociolog Guylain Chevrier si myslí, že tento vzorec zločinů se objevil s vlnou uprchlíků, která do Francie během minulého roku přišla.

„Čínská komunita je považována za komunitu, kde vše dobře funguje a kde lidé vše zvládají bez pomoci. Naproti tomu ostatní imigranti jsou mnohem náročnější a považují se za oběti,“ řekl Chevrier a dodal, že úřady často zaujímají extrémně „pasivní přístup“ k záležitostem ohledně „muslimských komunit“.


Autor: VoZ

Zdroj: Express / DW

Foto: DW

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
To je jako s cikánama, pracovat nebudou ale chtěli by všechno bez práce, tak to ani v přírodě nefunguje