KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

V pařížském metru byl ubodán mladý muž, svědci místo pomoci incident natáčeli a sdíleli na sociální sítě

V pařížském metru došlo k násilnému incidentu, při němž zemřel muž. Andy Briggite z Martiniku byl ubodán dalším pasažérem. Pomoci se však nedočkal, i když byli na místě svědci. Ti si raději celou situaci nahrávali na své mobilní telefony a videa a fotografie pak sdíleli na sociálních sítích. 

...

„Nikdo nehnul prstem,“ stěžuje si matka oběti

K útoku došlo ve stanici metra Châtelet-Les Halles v Paříži. 22letý mechanik, který bydlel ve francouzském regionu Essone, zůstal po útoku ležet v agónii na zemi, nikdo mu však nepomohl. Svědci incidentu si vše raději natáčeli na své mobilní telefony a své snímky sdíleli online.

Andyho matka Linda následně uvedla, že „nikdo ani nehnul prstem“, aby jejímu umírajícímu synovi pomohl. Francouzský zpravodajský server L’Obs informoval o tom, že mladík „umíral na zemi, zatímco se ostatní cestující nezmohli k jakékoliv pomoci a raději si natáčeli jeho bolest“.

Přivolaní záchranáři už mladíkovi nepomohli

Mnoho lidí bylo nepochopitelným chováním svědků útoku znechuceno. Uživatelé Twitteru už založili hashtag s názvem stanice metra (Chatelet), kde k události došlo, aby mohli o nečinnosti svědků diskutovat.

„V roce 2018 budeme zřejmě umírat bez pomoci před kamerami,“ napsal jeden z diskutujících. Na místo byli kolem 18. hodiny přivoláni záchranáři, Brigitte byl však v 19:30 prohlášen za mrtvého. Policie následně zatkla 33letého útočníka z Melunu jižně od Paříže.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek