KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

V Pásmu Gazy byla vypálena první střela od počátku příměří

V noci na dnešek byla z Pásma Gazy vypálena minometná střela. Je to první střela, která do vzduchu vzlétla od počátku příměří ze dne 26 srpna. Příměří bylo sjednáno mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamas. Nikdo nebyl zraněn, Hamas prý o útoku nic neví.
...

Není jisté, kam střela dopadla

Střela, o které nikdo neví, kým a proč byla vypálena, skončila neznámo kde. Izrael tvrdí, že dopadla na jihu země u hranic s Pásmem Gazy, nebo ještě přímo v Gaze. Podle informací se jednalo o minometný granát, jehož vystřelení nezaznamenal žádný výstražný systém. Teroristické hnutí Hamas včera v noci řeklo, že s tím nemá nic společného a že se nejedná o žádný raketový útok. Po odpálení střely nebyl nikdo podle informací zraněn. Podle mluvčího Hamasu Sami Abu Zuhriho, chce hnutí pevně dodržovat příměří, ke kterému se zavázalo.

Mohlo se jednat o omyl při cvičení

Podle Chaima Jallina, představitele z oblasti Eškol, se mohlo jednat o chybu při výcviku Hamasu, nelze ale ani vyloučit útok. Jallin také prohlásil, že nehodlá akceptovat jakoukoliv sporadickou střelbu na Izrael. Očekává, že bude vláda jednat tak, aby zajistila v regionu klid. Podle ministryně spravedlnosti Cipi Livniové se může jednat o provokaci a je třeba reagovat na jakékoli porušení příměří. Příměří, které bylo domluveno v Egyptě, nemá stanovené hranice. Bylo dohodnuto, že Izrael zajistí humanitární pomoc postiženým oblastem a k tomu je potřeba klidu zbraní.

Autor: ElS, Zdroj: Arutz Sheva, The Jerusalem Post

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek