KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

V Pásmu Gazy byli zabiti dva Palestinci podezřelí z únosu izraelských chlapců

Dnes ráno byli v Pásmu Gazy při přestřelce zabiti dva Palestinci, kteří jsou podezřelí z únosu tří izraelských chlapců. Právě kvůli tomuto únosu a následnému zabití chlapců se začal celý izraelsko-palestinský spor. Dva podezřelí z hnutí Hamas byli zastřeleni, úřady po nich dlouhodobě pátraly.
...

Armáda zaútočila na dům v Hebronu, kde se podezřelí ukrývali

Palestinci Marván Kavásma a Ámir abú Áiša byli hledáni od doby, co unesli tři izraelské mladíky a následně je zabili. Po tomto incidentu byl zabit chlapec palestinský a tak vznikl celý konflikt mezi Izraelci a Palestinci. Dnes ráno byli oba podezřelí viděni v jednom z domů v Hebronu v Pásmu Gazy a izraelská armáda na budovu ihned zaútočila. Došlo ke krátké přestřelce, při které byli oba podezřelí zastřeleni. Podle izraelského vojenského mluvčího Petera Lernera přivedla armádu na místo stopa po Palestincích už před týdnem.

Únosci měli na svědomí smrt tří teenagerů

Eyal Yifrah, 19, Gilad Shaar 16 a Naftali Fraenkel 16 se stali oběťmi červnového únosu. Dne 12 června stopovali auta na západním břehu Jordánu a odtud byli uneseni. Při následném pátrání zatkla izraelská armáda stovky členů hnutí Hamas, kteří za útokem mohli stát. Až později přišla armáda na stopu oběma Palestincům, které dnes ráno zastřelila. Těla tří chlapců byla nalezena 1. července na poli na západním břehu. Podle všeho byli chlapci zabiti krátce po tom, co byli uneseni. Hamas svou vinu popíral, později ji ale přiznal. Hlavní strůjce únosu už byl zatčen, Kavásma a Áiša se pohybovali do dneška na svobodě.

Autor: ElS,Zdroj: Fox News

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek