KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

V Rakousku stoupl prodej zbraní o 350 % kvůli strachu z migrantů

V Rakousku se znepokojení z přílivu uprchlíků začíná výrazně odrážet na prodejích střelných zbraní. Nevídaný nárůst žádostí hlásí i úřady, které vydávají povolení pro držení zbraní. Prodejci dokonce hlásí, že jsou téměř vyprodány brokovnice.
...

Největší poptávka po zbraních je na hranicích se Slovinskem

V závěrečných měsících roku 2015 došlo k nárůstu počtu žádostí o povolení vlastnictví zbraně, zatímco obchody hlásily obrovskou poptávku po zbraních na sebeobranu, jako jsou tasery, pepřové spreje či plynové zbraně.

Jen před několika měsíci byly po celé zemi zcela vyprodány brokovnice, protože se místní obyvatelé začali kvůli uprchlické krizi obávat o své bezpečí. Mluvčí pro zbrojní průmysl na to konto uvedl, že je „zřejmé, že se obecný neklid lidí zvýšil.“ K nejvyššímu nárůstu počtu povolení pro držení zbraně došlo ve Štýrsku, které hraničí se Slovinskem. Právě tudy každý den procházejí davy uprchlíků, kteří míří do Německa a dál na sever do Švédska.

„Většina lidí chce mít u sebe zbraň, protože se necítí být v bezpečí,“ uvádí místní policisté. Čtyřnásobný nárůst počtu povolení byl zaznamenán ve štýrském městě Leibnitz a v okrese Südoststeiermark .

Velké procento zákazníků tvoří ženy

„Prakticky všechny brokovnice v zemi jsou v současnosti vyprodány, protože k nim není potřeba žádného povolení,“ uvedl Thomas Ortner, mluvčí obchodníka se zbraněmi v Horním Rakousku. „Vzhledem ke změnám ve společnosti se lidé chtějí bránit,“ řekl jeden z prodejců zbraní. Ten také uvedl, že mezi jeho zákazníky bylo i mnoho žen, které nejčastěji kupují pepřové spreje.   

„Nemůžeme si stěžovat na nedostatek poptávky,“ uvedl obchodník se zbraněmi Stephan Mayer. „Lidé se chtějí chránit,“ dodal. Nárůst počtu zakoupených zbraní a žádostí o zbrojní pas byl zaznamenán také u nás. 

 

Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: EPA

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek