KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

V Řecku zadrženo více než 50 migrantů mířících do Evropy s falešnými pasy

Na letištích na dvou řeckých ostrovech bylo zadrženo dohromady 55 migrantů, kteří se s padělanými cestovními doklady pokoušeli odcestovat dále do Evropy. V pondělí o tom informovala německá tisková agentura DPA s odvoláním na řecké úřady.

...

„Podobné případy řešíme každý den“

Na letišti v Heraklionu na ostrově Kréta bylo v období od 21. do 30, července zadrženo s falešnými pasy 49 lidí původem ze Sýrie, Iráku, Eritreje, Libye, Pákistánu, Haiti, Konga a Alžírska. Dalších šest migrantů bylo zatčeno na letišti na ostrově Santorini,“ oznámila řecká policie.

Migranti se pokoušeli odletět do Německa, Itálie, Španělska, Belgie, Švýcarska a Nizozemí.

„Takové případy tady řešíme každý den,“ řekl pro média policejní důstojník z východořeckého ostrova Kos.

Někteří migranti se snaží využít současnou horkou turistickou sezónu, oklamat přetížený bezpečnostní personál na přeplněných letištích a dostat se letecky dále do západní Evropy.

Podle policejních zdrojů se za falešný pas platí od 1500 do 3000 eur (40 000 až 80 000 korun).

Pokračující snahy na Balkánské trase

Kromě těchto leteckých pokusů se migranti i nadále snaží do Evropy proniknout po takzvané Balkánské trase. Tato kdysi velmi frekventovaná trasa na sever je však po svém uzavření před téměř 18 měsíci dnes téměř neprůchodná.

V pondělí například policie zadržela poblíž severořeckého města Soluň dodávku s devíti migranty, kteří se do Řecka dostali z Turecka. Policie prozradila, že každý z nich zaplatil pašerákům za cestu  900 eur (téměř 24 000 korun).

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek