KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Vášnivý volič SPD se na Facebooku modlí za „co nejbrutálnější“ teroristický útok v Praze a válku

Zatímco si část české veřejnosti aktuálně utápí obličeje v dlaních po přečtení výroků Tomia Okamury, který by rád zestátnil Českou televizi i Český rozhlas, na českém Facebooku se z řad podporovatelů jeho SPD vyrojila nová „celebrita“. Vášnivé povolební posty jistého pana Františka Hanáka, který se „modlí za co nejbrutálnější teroristický útok v Praze. Popřípadě válku rozpoutanou NATEM,“ jedni sdílejí jako posměšnou vizitku Okamurovců, druzí jako něco, na co by se bez legrace měla podívat Policie ČR.

...

Podle řady komentářů zmíněný příspěvek porušuje Zákon č. 40/2009 Sb., trestní zákoník § 312e, který se zabývá podporou a propagací terorismu a v kterém se píše: „Kdo veřejně podněcuje ke spáchání teroristického trestného činu, nebo kdo veřejně schvaluje spáchaný teroristický trestný čin nebo pro něj veřejně vychvaluje jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody na dvě léta až deset let.“

Jinými slovy si pan Hanák, zapřisáhlý volič SPD a zapřisáhlý odpůrce Prahy a Pražanů, kterým přeje, aby se islamisti „dostali k atomu a tu Prahu vymazali z mapy“, za svou modlitbu z 21. října může jít odpočinout až na deset let do vězení.


Možná ještě pochmurnější než samotný původní status p. Hanáka je sekce komentářů pod ním. Zřejmě každý tam pohledem zamíří v naději, že se dočte komentáře lidí klepajících si na čelo. Místo toho si můžete přečíst například názor uživatele Miloslav Amihaesei Xenofob: „Prahu oplotit a zakonzervovat“ nebo myšlenku Miroslava Štěpánka: „Nic jiného, než pořádný bombový útok s lidmi asi nehne“. Podrobnější vysvětlení svého názoru přidal i Hanák (dle profilové fotografie zřejmě sám otec několika dětí), který v komentáři pod původním příspěvkem uvedl: „Lidi nic jiného neprobudí. Ať vletí do nějaké prominentní školky a podřežou děcka těch parchantů.“

Originální příspěvky již František Hanák ze své Zdi smazal. Bohužel však na svém facebookovém účtu zřejmě zanedbal nastavení soukromí (soudě dle toho, že jsou všechny jeho příspěvky i nyní volně komukoliv přístupné, včetně možnosti komentovat), a tak si jeho rozhořčené příspěvky o výsledku voleb či plánu „vy*rat se na práci, dát se k neg*ům a jít na socku“ stihli uživatelé vyfotit. Dnes už po českém Facebooku kolují koláže těch nejpeprnější příspěvků p. Hanáka doplněné o jeho profilovou fotografii včetně loga SPD, které u ní hrdě vystavuje.

Volně otevřené komentářové sekce u nejnovějších příspěvků Františka Hanáka již zaplnily rozhořčené reakce těch, kteří na koláž na internetu narazili a podle jména si Hanákův profil dohledali. Mimo nadávek mu mnoho lidí také spořádaně oznamuje, že byl nahlášen na policii či přímo na pražský Magistrát.

Nechybí ani dotazy na to, proč pan Hanák své, nepochybně hluboce zakořeněné, názory smazal. Majitel účtu mezitím oznámil, že si vypíná mobil a na Facebook se minimálně týden nepodívá, protože „těch tupých voličů SPD“ má plné zuby.


Nelze mu to mít za zlé. Asi každý si dokáže představit, jak zřejmě nyní vypadá jeho schránka s poštou na Facebooku a kolik zmeškaných hovorů od policie již má na svém mobilu.

Z data a času, kdy byl příspěvek vytvořen, lze usuzovat, že pan Hanák pravděpodobně těžce nesl výsledek voleb, možná již notně zapíjel žal a rozhodl se vybít si zlost online.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (2 příspěvků)

Komentáře (2)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Chtěl bych upozornit, že poslední věta se tváří komentářově, ačkoli má jinak celý článek formu objektivní zprávy. Sráží to hodnotu článku.
Díky za komentář, máte pravdu, sklouzlo to ke komentáři, poslední věta umazána.