KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Ve Švýcarsku značně vzrůstá nepřátelství vůči muslimům

Podle Federální komise proti rasismu (FCR) ve Švýcarsku značně vzrůstá nepřátelství a diskriminace vůči muslimům. Zástupci komise to uvedli během pondělní konference na univerzitě ve Fribourgu. 

...

Velkou roli v šíření nepřátelství vůči muslimům hrají média

Na konferenci pořádané Fribourgskou univerzitou, výzkumníky z oblasti náboženství z Lucernské univerzity a Švýcarským centrem pro islám a společnost (SZIG) byly projednávány závěry z nejnovějších studií ohledně vnímání muslimů ve Švýcarsku.

Podle organizátorů je nepřátelství vůči muslimům ve Švýcarsku přímým důsledkem politického diskurzu a sdělovacích prostředků, které zveličují aspekty tohoto náboženství. Toto nepřátelství je „podněcováno fakty, které nemají nic společného s muslimy, ale s mezinárodními událostmi,“ uvedla během po-konferenčních rozhovorů prezidentka FCR Martine Brunschwig Grafová.

Propaganda na sociálních sítích vede k „sociálnímu vyloučení“ muslimů

Federální ministr vnitra Alain Berset, který se zúčastnil konference, varoval před spojováním islámu s terorismem a „se všemi extrémistickými činy páchanými v jeho jménu.“ Organizátoři konference z šíření nenávisti obviňují především stránky na sociálních sítích, které umožňují levné a snadné šíření „propagandy,“ která je zaměřena vůči muslimům a vede k jejich sociálnímu vyloučení.

Zatímco neexistuje žádný „zázračný recept“ pro boj proti tomuto nepřátelství, Brunschwig Grafová uvedla, že Švýcarsko podniklo kroky „správným směrem.“ Měla tím na mysli vytvoření centra SZIG, které je výzkumnou a vzdělávací institucí, která slouží k povzbuzování diskuzí o islámu ve švýcarské společnosti.

 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek