KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Více než 100 hrochů z Namibie zabito antraxem

Až 109 hrochů zahynulo v Namibii poté, co byla zvířata napadena takzvanou snětí slezinnou známou také jako antrax. Na záběrech z místa jsou vidět desítky nafouklých těl, která plavou v zakalené vodě. 

...

Počet obětí může být i vyšší, zdechliny mizí v útrobách mrchožroutů

I když přesná příčina úmrtí zatím nebyla prokázána, odborníci se shodují na tom, že mohlo dojít k propuknutí nákazy přirozeně se vyskytujícím antraxem. Mrtví hroši byli nalezeni v Národním parku Bwabwata, zástupce ředitele Apollinaros Kannyinga uvedl, že takováto ohniska nákazy nejsou neobvyklá.


Nákaza se obvykle objevuje v době, kdy je hladina řeky Kavango nízká, tak jako tomu bylo i nyní. Podle veterinářů, kteří se snaží potvrdit příčinu úmrtí tolika hrochů, může být počet obětí ještě vyšší, protože zdechliny požírají krokodýli i supi.


Park je největší turistickou atrakcí země

Namibijští vládní úředníci odhadují, že populace hrochů čítala před masovou smrtí zhruba 1 300 kusů. Zdejší ministerstvo uvedlo, že je znepokojeno, že k takové události došlo v národním parku, který je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v zemi.


Antrax, který se běžně vyskytuje v přírodě, je znám i pro své vojenské využití. Několik zemí jej využívá jako zbraň a v roce 2001 figuroval v USA v řadě případů otravy. Pět lidí zemřelo a dalších 17 bylo přiotráveno poté, co byla tato jedovatá látka rozeslána do několika redakcí a dvěma demokratickým senátorům. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek