KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Více než 1000 demonstrujících muslimů zablokovalo ulice v Londýně, dožadovali se chalífátu

Více než 1000 muslimů vyšlo v pátek večer do ulic Londýna, při čemž skandovali „Allahu Akbar“ a dožadovali se mimo jiné islámského chalífátu.

...

Tato demonstrace se stala alternativou oficiálního muslimského shromáždění, které se odehrávalo na Downing Street a kde protestující volali po ukončení krveprolití v Sýrii.

Ulice před prázdnou ambasádou na londýnském náměstí Belgrave Square byla uzavřena v důsledku zaplnění davem protestujících, kteří hlasitě skandovali a volali mimo jiné po potrestání Ameriky za to, co se děje v syrském Aleppu.

Během řečnických projevů, které trvaly téměř hodinu, vyvolával dav heslo Allahu Akbar a hlasitě povzbuzoval ty, kteří volali po celosvětovém chalífátu.

Před dav předstoupil také básník, který takto přizýval další, aby se připojili: „Potřebujeme chalífu, který vyčistí tyto ulice. Který rozdrtí armády, které se budou bránit. Obraťte své střely zpět na svou zemi, to je plán. Dominance nad světem na dosah ruky. Můžeme se rozšířit a zničit tyto blázny.“

Většina řečníku se ve svých sdělením nicméně držela tématu akcí v Sýrii.

Dav byl rozdělen na mužskou a ženskou část, při čemž mnoho z žen mělo na sobě islámské oblečení.

Asim Qureshi, ředitel skupiny pro práva muslimů CAGE, který jednou nazval Džihádistu Johna „nádherným“, připisoval vinu za situaci v Aleppu Americe, když prohlásil: „Nikdy nezapomínejme, kdo je zde problémem. Když řeknou, „dívejte, Amerika přijde a pomůže nám v této situaci,“ musíme jim připomenout, ať si vzpomenou na začátek této války, když jsme vyšetřovali případy jedinců, kteří byli posazeni na přepravní letadla pro vězně směřující do Sýrie, kde je tamní režim zbil od hlavy až k patě, jakmile se dostali do vězení. A kdo je tam poslal? Američané, CIA.“

Řidiči aut si museli po zahájení protestu kolem 21. hodiny najít alternativní trasu. Před prázdnou syrskou ambasádou, která byla vyklizena v květnu roku 2012, když byl Syrský velvyslanec pro Spojené království vyhoštěn britskou vládou, se odehrávala také hromadná modlitba.

Doposud není jasné, kdo demonstraci organizoval, nicméně Haitham al-Hadad, salafista, který byl vycvičen v Saúdské Arábii, pogratuloval včerejším demonstrujícím k tak rychlému sjednocení a v takovém počtu: „Toto shromáždění, kdy se během několika hodin sešly stovky bratrů a sester, je znakem pozitivity, obrození a také Alláhova vítězství.“


Autor: VoZ

Zdroj: Express / Breibart

Foto: Rachel Megawhat / Breitbart London

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (4 příspěvků)

Komentáře (4)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Nic, co nás mohlo překvapovat. Demonstrující postupují tak, jak se dalo očekávat a jak jim káže jejich víra. Problém je jinde. Jsou to lidé v politických, mediálních a jiných vlivných pozicích, kteří toto podporují a umožňují. Kdysi by se jim říkalo vlastizrádci a dopadli by tak, tak to s vlastizrádci dopadalo. Ale dneska je jiná doba, že? Bohužel.
Suhlasím že navine su nečinné politické špičky. Ale neblo by zlé nasadit na nich pár stoviek policajtov-tazkoodecov z vodnými delami a zahnat ich spät do ich dier ako potkanov a nech sa pracú odkial prišli a zoberú si aj tvz politické špičky ktoré im povolili vstup do europy
Doba je taková, že rozehnání není možné, protože by následovala žaloba a odškodné.
Proč tedxy Britové ctěli bexit? Snad aby byli co nejdříve v chlifátu?