KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

VIDEO: 67 migrantů vtrhlo do španělské enklávy hraničící s Marokem, 14 z nich bylo zraněno

Více než 60 přistěhovalcům se podařilo získat přístup na španělské území Ceuta poté, co překonali plot na hranici oddělující tuto autonomní oblast od Maroka. Podle civilní gardy a Červeného kříže bylo při pokusu o překonání plotu zraněno 14 migrantů. 

...

Mezi zraněnými bylo mnoho teenagerů

Zhruba 200 jedinců ze subsaharské Afriky se pokusilo překonat hraniční plot o výšce 6 metrů v úterý kolem půl šesté ráno. Někteří z nich se vyšplhali na plot, jiní se pokusili prorazit některé z bran.

Zdolání této překážky se podařilo celkem 67 lidem, přičemž několik z nich muselo být odvezeno do nemocnice s řeznými ranami a zlomeninami.

Některé zprávy uvádějí, že bylo na místě zraněno 14 jedinců a 7 odvezeno do nemocnice. Podle mluvčí nevládní organizace Caminando Frinteras Heleny Maleno Garzónové však byly zraněny „desítky“ lidí, mnoho z nich byli teenageři.


Poslední dva předešlé pokusy překazily marocké bezpečnostní síly

Civilní garda oznámila, že byli během incidentu zraněni i tři strážní. Ceuta, která je jedním ze španělských území v Africe, je častým cílem afrických migrantů, jež se snaží dostat do Evropy.


Foto: © Jesus Moron / Reuters

Úterní překonání hraničního plotu proběhlo po dvou neúspěšných pokusech, k nimž došlo minulý měsíc. Tyto předešlé pokusy znemožnily marocké bezpečnostní síly.

V únoru tohoto roku se do Ceuty dostalo přibližně 300 migrantů, kteří po překonání překážky líbali zem a křičeli „Viva España!." Tři dny před tím se to samé podařilo až 500 migrantů. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek